У Львівській філармонії відбувся Lubomirski Festival

22.10.2020
Опис

Впродовж 16-21 жовтня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбулися 5 подій Фестивалю імені князя В. Любомирського. У 2020 році ця масштабна подія стартувала саме у Львові та триватиме впродовж жовтня у п’яти містах України та Польщі.

Фестиваль імені князя Владислава Любомирського – це значна музична подія у мистецькому житті Польщі. Присвячена вона відомому меценату культури,  діяльність якого сприяла творчим успіхам Рубінштейна, Шимановського, Карловіча, Шелуто, Ружицького та Фітельберга.

Серія відкритих  концертів буде присвячена польським композиторам з аристократичних сімей: Любомирським, Радзивіллам, Понятовським, а також їх протеже, таким як Францішек Лессель та Кароль Ліпінський. Завдяки Фестивалю можна ознайомитись із їх досягненнями, а також з тими, хто зробив їх можливими. Організатори також наголошують на тому, що місією фестивалю крім культурної, є ще й актуалізація питання меценатства в сучасному світі.

У програмах концертів звучало чимало симфонічних полотен (Л. ван Бехтовена, Ф. Мендельсона, М. Карловіча, В. Любомирського, М. Радзівілла, К. Ліпанського), фортепіанні концерти Ф. Шопена та Л.  ван Бетховена, скрипковий концерт Л. ван Бетховена, уривки з опер Дж. Россіні, С.Монюшка, В.А. Моцарта, В. Белліні, польські та українські солоспіви. Також дотичною подією до Фестивалю стало виконання Меси Ю. Понятовського, яке відбулося в рамках проєкту «Projekt Poniatowski».

Усі події транслювалися на офіційних сторінках Львівської національної філармонії.

Відеозаписи концертів можна переглянути нижче.

Детальну інформацію про події Фестивалю в інших містах можна дізнатися на офіційному сайті: https://lubomirskifestival.pl/

 

Велике відкриття – https://youtu.be/didXgW0gf68

Коріолан – https://youtu.be/7hthAMB_83Q

Урочиста меса – https://youtu.be/I9mlWbnaYyo

Польські та українські солоспіви – https://youtu.be/_QboUFG0pbY

Польська симфонічна музика – https://youtu.be/UDtJePnhPuw 

Любомирський & Бетховен – https://youtu.be/R6Qu8kgi0Ag

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...