20 травня розпочалась 41-а каденція Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози». Впродовж цього тривалого відтинка часу його незмінним організатором є Львівська національна філармонія, а концерти фестивалю традиційно наповнюють музикою травневий Львів.
У 2022 році «Віртуози» відбуваються зовсім в інших обставинах – в умовах повномасштабної війни росії проти України, в умовах відданої боротьби за Незалежність.
Вперше на відкритті прозвучав «Реквієм» Вольфґанґа Амадея Моцарта, а подія мала назву «Вічная пам’ять» й була присвячена полеглим синам і донькам України, які віддали своє життя у цій боротьбі.
Детальніше про подію за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuozy-2022-rozpochalysia-vykonanniam-rekviiemu/
Концерт 21 травня був присвячений відзначенню Дня Європи в Україні. Програма, яка зібрала у Концертному залі Людкевича велику кількість слухачів, слугувала свідченням невіддільної приналежності України до європейської спільноти, до її культурної та історичної спадщини. У виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа прозвучали твори трьох поколінь сучасних українських композиторів: Богдана Кривопуста, Євгена Станковича та Богдани Фроляк.
Також цього вечора відбулася світова прем’єра Концерту для віолончелі та симфонічного оркестру Богдани Фроляк (Присвята Юрію Ланюку). Солювала у композиції Оксана Литвиненко.
Фестивальна неділя (22 травня) об’єднала дві події. Першою був фортепіанний речиталь Марії Бондаренко під назвою «Спомин». У виконанні харківської піаністки прозвучали твори Вольфганга Амадея Моцарта, Франца Шуберта, Йоганнеса Брамса і Нестора Нижанківського.
Ввечері гості «Віртуозів» почули знаменитий опус Джованні Баттіста Перголезі, його «Stabat Mater», зміст якого зараз сприймається по-особливому. Музика композиції виразила пекучий біль втрат війни — «Скорботна Мати стояла біля Хреста, оплакуючи Смерть розп’ятого її Сина…»
Виконали «Stabat Mater» відомі українські солісти та колективи: Софія Соловій (сопрано), Лілія Нікітчук (альт), Львівська національна академічна хорова капела «Дударик», Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова». Диригував Юрій Бервецький.
Запрошуємо на наступні події фестивалю. Познайомитися із ними можна за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/events/
Всі події Фестивалю також будуть доступні наживо та у прямих трансляцій на YouTube-каналі Філармонії.
Кошти від продажу квитків із подій Фестивалю буде передано на потреби ЗСУ, а благодійні пожертви з онлайн-трансляцій спрямовано на підтримку музикантів, які залишаються в Україні.
Більше світлин із подій Фестивалю можна знайти за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/philharmonic/photo-archive/
Фото – Данило Бедрій, Едуард Іванюшенко
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...