Віртуози-2022: події першого вікенду

23.05.2022
Опис

20 травня розпочалась 41-а каденція Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози». Впродовж цього тривалого відтинка часу його незмінним організатором є Львівська національна філармонія, а концерти фестивалю традиційно наповнюють музикою травневий Львів.

У 2022 році «Віртуози» відбуваються зовсім в інших обставинах – в умовах повномасштабної війни росії проти України, в умовах відданої боротьби за Незалежність.

Вперше на відкритті прозвучав «Реквієм» Вольфґанґа Амадея Моцарта, а подія мала назву «Вічная пам’ять» й була присвячена полеглим синам і донькам України, які віддали своє життя у цій боротьбі.

Львівська національна філармонія - Віртуози-2022: події першого вікенду

Детальніше про подію за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuozy-2022-rozpochalysia-vykonanniam-rekviiemu/

 

Концерт 21 травня був присвячений відзначенню Дня Європи в Україні. Програма, яка зібрала у Концертному залі Людкевича велику кількість слухачів, слугувала свідченням невіддільної приналежності України до європейської спільноти, до її культурної та історичної спадщини. У виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа прозвучали твори трьох поколінь сучасних українських композиторів: Богдана Кривопуста, Євгена Станковича та Богдани Фроляк.

Також цього вечора відбулася світова прем’єра Концерту для віолончелі та симфонічного оркестру Богдани Фроляк (Присвята Юрію Ланюку). Солювала у композиції Оксана Литвиненко.

Львівська національна філармонія - Віртуози-2022: події першого вікенду

 

Фестивальна неділя (22 травня) об’єднала дві події. Першою був фортепіанний речиталь Марії Бондаренко під назвою «Спомин». У виконанні харківської піаністки прозвучали твори Вольфганга Амадея Моцарта, Франца Шуберта, Йоганнеса Брамса і Нестора Нижанківського.

Львівська національна філармонія - Віртуози-2022: події першого вікенду

 

Ввечері гості «Віртуозів» почули знаменитий опус Джованні Баттіста Перголезі, його «Stabat Mater», зміст якого зараз сприймається по-особливому. Музика композиції виразила пекучий біль втрат війни — «Скорботна Мати стояла біля Хреста, оплакуючи Смерть розп’ятого її Сина…»

Виконали «Stabat Mater» відомі українські солісти та колективи: Софія Соловій (сопрано), Лілія Нікітчук (альт), Львівська національна академічна хорова капела «Дударик», Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова». Диригував Юрій Бервецький.

Львівська національна філармонія - Віртуози-2022: події першого вікенду

 

Запрошуємо на наступні події фестивалю. Познайомитися із ними можна за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Всі події Фестивалю також будуть доступні наживо та у прямих трансляцій на YouTube-каналі Філармонії.

Кошти від продажу квитків із подій Фестивалю буде передано на потреби ЗСУ, а благодійні пожертви з онлайн-трансляцій спрямовано на підтримку музикантів, які залишаються в Україні.

Більше світлин із подій Фестивалю можна знайти за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/philharmonic/photo-archive/

 

Фото – Данило Бедрій, Едуард Іванюшенко

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...