Віртуози-2022 розпочалися виконанням Реквієму

20.05.2022
Опис

Щоби українські музи не мовчали, кожен день хтось віддає своє життя… 20 травня розпочалася 41-а едиція одного із найстаріших українських фестивалів, який триватиме впродовж 20-29 травня й об’єднає 12 подій.

«Віртуози» стали першим фестивалем, який відбувається під час повномасштабної війни. Також вперше на відкритті прозвучав Реквієм Вольфґанґа Амадея Моцарта, а подія мала назву «Вічная пам’ять».

«Реквієм Моцарта ми зазвичай виконуємо багато разів, фактично щороку, а іноді і не раз. Тому він увійшов у нашу історію як твір, яким поминаємо жертви різних десятиліть, століть… Наше життя – це постійна боротьба, у нашій історії завжди були трагедії, тому завжди були реквієми… пам’яті жертв голодомору, голокосту, пам’яті жертв Чорнобиля та ще, на жаль, багато «і»…

Останній реквієм у цьому залі звучав рівно три місяці тому, 20 лютого. Це був реквієм пам’яті Героїв Небесної сотні. 20 лютого було 8 років, як розпочався новий етап нашої боротьби» – поділився у вступному слові Генеральний директор Львівської національної філармонії та диригент вечора Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - Віртуози-2022 розпочалися виконанням Реквієму

 

Гаслом цьогорічного фестивалю став лозунг «Українські музи не мовчать».

«Щоби українські музи не мовчали, кожен день хтось віддає своє життя. Щоби вони не мовчали, щоб ми любили нашу роботу, щоби усі охочі мали можливість слухати нас… Зрештою, щоб ми жили далі… Заради цього кожен день хтось втрачає життя…», – зазначив Володимир Сивохіп.

Звучав Реквієм у виконанні солістів – Софії Соловій (сопрано), Тетяни Вахновської (мецо-сопрано), Сергія Бортника (тенор), Сергія Магери (бас), та Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» під орудою Володимира Сивохіпа.

Виконання Реквієму Моцарта стало надзвичайно символічним: це своєрідне прохання до Бога дарувати спокій і мир тим, кого вже немає з нами. Реквієм присвячений пам’яті тих синів і дочок України, які віддали за нас життя. Вічная пам’ять!

Львівська національна філармонія - Віртуози-2022 розпочалися виконанням Реквієму

 

Запрошуємо на наступні події фестивалю. Познайомитися із ними можна за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Всі події Фестивалю також будуть доступні наживо та у прямих трансляцій на YouTube-каналі Філармонії.

Кошти від продажу квитків із подій Фестивалю буде передано на потреби ЗСУ, а благодійні пожертви з онлайн-трансляцій спрямовано на підтримку музикантів, які залишаються в Україні.

 

Більше фото із відкриття Фестивалю за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/gallery/memory-eternal-virtuosos-2022/

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...