Продовжується третій тиждень Міжнародного фестивалю “Віртуози” - Львівська національна філармонія

Продовжується третій тиждень Міжнародного фестивалю “Віртуози”

02.06.2023
Опис

Тема цьогорічного фестивалю пов’язана із непростою добою, у якій живе і захищає свою незалежність Україна. Ще з березня 2022 року, наші музи не можуть мовчати: музиканти у часі війни продовжують освітлювати шлях своїм мистецтвом, втішаючи душі й зранені серця. У фокусі Фестивалю — молоді українські віртуози, імениті іноземні виконавці, музика від бароко до сучасного танго, а також, найголовніше, — українське музичне мистецтво.

Гітара: земне і небесне

31 травня у Львівській філармонії пройшов концерт про музику життя, що розцвітає у наших містах всупереч усьому. Кожен з творів оповідав чарівні історії — чи то про ошатне європейське містечко на воді — Венецію XVIII століття, чи про строкаті квартали Буенос-Айреса від ХХ століття й до сьогодні. Все це — у мікровсесвіті танго, танго палкого й новаторського, перекладеного з різних інструментів для струнного оркестру та незамінної гітари. Кожна нота просякнута благоговінням перед цим танцем. 

Виконавці: Наталія Кожушко-Максимів, флейта, Андрій Остапенко, гітара, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», Тарас Вергун, диригент

Присвята Маестро

Один з невеликого числа тих, хто заклав підвалини українського сьогодення — безпомильна характеристика для Мирослава Скорика. 1 червня присвяту композитору складали львівські солісти та колектив “Академія” у філармонії, для якої Маестро став патроном і символом музичного буття.

Хоч відомо, що Скорик — автор першого українського твісту, стильний і сміливий експериментатор, він також культивував свою ліричну, інтровертну складову через твори, які лунатимуть у цій програмі. Вона наповнена спогадами, молитовністю, схвильованими переживаннями й смутком. Просвітленим, адже врешті нам залишається його послання й творчість. «Велика мрія – облишити всі посади й просто творити та жити для душі», — колись сказав митець. У треті роковини його смерті, з вдячністю згадуємо та переймаємо цей порив: жити й творити, попри все.

Виконавці: Софія Соловій, сопрано, Андрій Карпяк, флейта, Йожеф Ермінь, фортепіано, Львівський камерний оркестр «Академія» (керівник і концертмейстер — Артур Микитка), Ігор Пилатюк, художній керівник і диригент

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...