Продовжується третій тиждень Міжнародного фестивалю “Віртуози”

02.06.2023
Опис

Тема цьогорічного фестивалю пов’язана із непростою добою, у якій живе і захищає свою незалежність Україна. Ще з березня 2022 року, наші музи не можуть мовчати: музиканти у часі війни продовжують освітлювати шлях своїм мистецтвом, втішаючи душі й зранені серця. У фокусі Фестивалю — молоді українські віртуози, імениті іноземні виконавці, музика від бароко до сучасного танго, а також, найголовніше, — українське музичне мистецтво.

Гітара: земне і небесне

31 травня у Львівській філармонії пройшов концерт про музику життя, що розцвітає у наших містах всупереч усьому. Кожен з творів оповідав чарівні історії — чи то про ошатне європейське містечко на воді — Венецію XVIII століття, чи про строкаті квартали Буенос-Айреса від ХХ століття й до сьогодні. Все це — у мікровсесвіті танго, танго палкого й новаторського, перекладеного з різних інструментів для струнного оркестру та незамінної гітари. Кожна нота просякнута благоговінням перед цим танцем. 

Виконавці: Наталія Кожушко-Максимів, флейта, Андрій Остапенко, гітара, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», Тарас Вергун, диригент

Присвята Маестро

Один з невеликого числа тих, хто заклав підвалини українського сьогодення — безпомильна характеристика для Мирослава Скорика. 1 червня присвяту композитору складали львівські солісти та колектив “Академія” у філармонії, для якої Маестро став патроном і символом музичного буття.

Хоч відомо, що Скорик — автор першого українського твісту, стильний і сміливий експериментатор, він також культивував свою ліричну, інтровертну складову через твори, які лунатимуть у цій програмі. Вона наповнена спогадами, молитовністю, схвильованими переживаннями й смутком. Просвітленим, адже врешті нам залишається його послання й творчість. «Велика мрія – облишити всі посади й просто творити та жити для душі», — колись сказав митець. У треті роковини його смерті, з вдячністю згадуємо та переймаємо цей порив: жити й творити, попри все.

Виконавці: Софія Соловій, сопрано, Андрій Карпяк, флейта, Йожеф Ермінь, фортепіано, Львівський камерний оркестр «Академія» (керівник і концертмейстер — Артур Микитка), Ігор Пилатюк, художній керівник і диригент

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...