Войтек Пронєвіч & Roshko Brothers презентували Струнні тріо Кароля Ліпінського

19.10.2020
Опис

Електризуючі скрипкові поєдинки Кароля Ліпінського з Нікколо Паганіні розпалювали європейські салони першої половини XIX століття, а сам маестро Паганіні на питання про найкращого скрипаля відповідав: „Не знаю, хто найкращий, але другим є Ліпінський”.

У 2020 році виповнюється 230 років від дня народження Кароля Ліпінського, а Львів був дуже тісно пов’язаним з життям композитора і скрипаля. Музикант провів у Львові 40 років як дириґент і директор оркестру, також  активно долучався до музичного життя міста й співпрацював з іншою відомою постаттю того часу — молодшим сином Моцарта Францом Ксавером.

„Ліпінський – польський геній-скрипаль” – саме таку назву мав проєкт, який представило16 жовтня у Концертному залі Людкевича струнне тріо “Войтек Пронєвіч & Roshko Brothers” у складі:

  • Войтек Пронєвіч, скрипка
  • Адам Рошковські, скрипка
  • Ян Рошковські, віолончель

Програму події склали два струнні тріо К.Ліпінського (Тріо соль мінор тв. 8 і Тріо Ля мажор тв. 12).

Подія у Львові стала частиною масштабного концертного туру, метою якого є популяризація творчості видатного композитора і скрипаля. Зокрема, музиканти вже виступили на відомих литовських фестивалях: Tytuvenu Festivalis i Festivalis Muzika Jasinu Dvare.

Також 17 жовтня відбувся концерт у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Тараса Григоровича Шевченка.

Особливе значення для концертного турне має компакт-диск, виданий у серпні 2018 року відомим музичним лейблом NAXOS. На ньому представлені композиції, які сформували програму турне, а саме два Тріо Кароля Ліпінського. Цей запис був високо оцінений найприскіпливішими музичними критиками, зокрема у січні 2019 року з’явилася інформація про те, що диск висунули на найбільший конкурс, який оцінює світові записи класичної музики – International Classical Music Awards (ICMA 2019).

Більше світлин з концерту можна переглянути тут

Фото Анастасії Іванової

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...