Завершився БАХ Маратон

25.03.2024
Опис

За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий цьогоріч відсвяткував своє 339-річчя.

Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від артистів Львівської філармонії тривав з 21 по 24 березня. Шість подій вмістили головні твори Баха та його наступників від камерних п’єс до оркестрових композицій.

21.03, БАХ Маратон. 22 дитини Баха

Одного разу Моцарт зронив: “Бах — батько, а ми його діти”. І хоч тоді мова велась про Карла Філіппа Емануеля, сьогодні ми б хотіли наголосити на вічності постаті Баха й тому, як її присутність непомітно й сильно впливає на сучасне життя: вся знайома нам музика позначена його впливом, всі наші музиканти змалку зростали на його творчості, всі насущні теми охоплені в цій безмежній синергії барокового генія та майстра.

Львівська національна філармонія - Завершився БАХ Маратон

Про відкриття маратону читайте тут

Разом із Академічним камерним оркестром “Віртуози Львова” під керівництвом Тараса Вергуна солісти презентували найвідоміші твори Баха.

 

22.03, БАХ Маратон. Vivace

Другий концерт маратону відбувся у темпі Vivace. Понад 300 років тому цей темп символізував достатньо помірний рух — саме для того, аби ви відчули себе повноправним володарем ситуації, але попри це рухались в ній цілком динамічно. 

Музиканти Академічного симфонічного оркестру філармонії разом із солістами Марком та Даніелем Комоньками, Степаном Сивохіпом виступили під орудою польського диригента Яна Романовського.

23.03, БАХ Маратон. Бах усміхається

Твори Йоганна Себастьяна Баха прозвучали у цікавих та неординарних, різностильових та «драйвових» аранжуваннях Андрія Яцківа та Сергія Гуріна. Ми тішимося! А Бах усміхається…

24.03, БАХ Маратон & Автостопом по музичній галактиці. Планета Диригентських паличок

“Автостопом по музичній галактиці” — це цикл інтерактивних музичних пригод Дзень-Бума та його друзів по музичній галактиці. Цього разу діти відкривали дивовижну планету Диригентських паличок разом із музикою Баха. Також об 11:00 на маленьких слухачів чекали веселі інтерактиви від Центру музичного розвитку “TEMPO”.

Львівська національна філармонія - Завершився БАХ Маратон

Фото з репетиції

24.03, БАХ Маратон. Аdagio

Концерт досліджував архітектуру звучання, що плавно розгортається в часі. Adagio, темп розміреності й роздуму, був представлений слухачам поступово завдяки унікальному виконавському складу відомих львівських музикантів, октету віолончелістів.

Слухачі охоче відвідали концерт майстра світової величі Баха та натхненного ним композитора із Бразилії — Ейтора Вілли-Лобоса.

Львівська національна філармонія - Завершився БАХ Маратон

24.03, БАХ Маратон. Барокова капела

Без легковажності, але з фантастичним чуттям гумору та фантазії: таким у цьому концерті постав світ бароко та його представники Георг Філіпп Телеманн та Йоганн Себастьян Бах.

Барокова капела Львівської  національної музичної академії на чолі з Анною Іванюшенко втілила ідею давнього звучання, що відроджується в юних руках. На сцені спільно виступили студенти академії та викладачі.

 

Фото: Данило Бедрій, Віталій Грабар, Андрій Куб’як

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...