Особливі три вікенди VII. Міжнародного музичного фестивалю «Музика в старому Львові» вже позаду. Чимало вражень, гостей, чудових львівських краєвидів та пам’яток, а найбільше – захоплення від музики, що звучала на подіях фестивалю впродовж 15-30 серпня.
Вже сьомий рік поспіль Львів і Краків – два міста з давньою історією, поєднують ще й чудові музичні фестивалі: «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові». За весь цей час ці два старовинні міста у рамках фестивалів неодноразово «обмінювалися» чудовими музичними подіями.
У 2020 році пандемія дещо підкорегувала музичні плани. Однак завдяки онлайн-трансляціям подій слухачі мали можливість переглянути львівські і краківські події у зручний час вдома. Вони доступні на офіційних сторінках Львівської національної філармонії у YouTube та Facebook. Серед них можна знайти краківську подію, у якій польські музиканти символічно представили твір Мартина Леополіти, композитора XVI століття, життя якого тісно пов’язане із Краковом і Львовом.
Частина подій фестивалю була присвячена постатям Івана Павла ІІ та Андрея Шептицького. Музиканти Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» вшанували їх концертами біля Собору св. Юра (15 серпня) та селах Віжомля і Прилбичі, із якими пов’язані сторінки життя Папи Римського та українського митрополита (16 серпня).
До Дня Прапора та Дня Незалежності України були приурочені святкові концерти «Панорама старого міста», де оркестр «Віртуози Львова» під батутою Сергія Бурка виконали кращі твори із свого репертуару, а також «Lemberger Gold Brass», де однойменний духовий квінтет виконав хіти музикантів минулого століття.
Дві останні події львівського фестивалю теж стали не менш успішними. 29 серпня гітарист Михайло Гончаров символічно музично об’єднав давні часи і сучасність: від далекого XVIII ст. (адже саме у цей період постав Домініканський собор, де й відбувалась подія) і аж до початку ХХІ ст.
Завершилась «Музика в старому Львові» концертом «Шляхетне бароко» у Львівській філармонії. Твори, що прозвучали у програмі вечора дозволили ще раз зануритись у таємничу атмосферу давнього міста.
Більше світлин із подій фестивалю можна знайти у розділі “Фото”.
Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...
Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...
До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича
За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...
Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій
Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...