15 та 17 листопада у філармонії відбулись концерти щорічного Міжнародного музичного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», до яких долучились польські та українські музиканти, оркестри Львівської національної філармонії та солісти Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
ХІІІ едиція Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» була присвяченою постатям і подіям польської історії та культури, тісно пов’язаним зі Львовом. У фокусі фестивалю опинились ювілеї особистостей, яких безперечно можна назвати титанами польської культури, і які своєю діяльністю мали вплив на формування культурного простору Львова, а саме: 150-річчя від дня народження Адама Дідура, відомого як баса «усіх часів», 100-річчя від дня народження Збіґнєва Герберта — багаторазового кандидата на Нобелівську премію, а також відзначили 120-річчя встановлення пам’ятника Адаму Міцкевичу у Львові.
15 листопада у рамках відзначення 120-річчя встановлення пам’ятника Адаму Міцкевичу відбувся концерт «Незалежна». У виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії солістів: Євгена Крука, скрипка, Яреми Кіцили, контрабас, Клаудіуша Барана, акордеон та Маріанни Гумецької, фортепіано під керівництвом Володимира Сивохіпа прозвучали симфонічна поема «Гражина» Бориса Лятошинського, «Українська сюїта» Миколи Колесси та польські традиційні танго.
«Хотілося б дивитися в майбутнє з великою надією, бо коли закінчується цьогорічний фестиваль, ми починаємо підготовку наступного року. Вірю, що це станеться і бажаю всім, щоб це відбулось після перемоги України», — підкреслила в коментарі для «Галицького Курʼєра» Маріанна Гумецька, піаністка, художня керівниця фестивалю
17 листопада у філармонії відзначили 150-ліття від дня народження всесвітньо відомого польського баса Адама Дідура, перлини оперної музики прозвучали у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуозів Львова», Камерного хору «Gloria», солістів: Лілії Нікітчук, Володимира Шинкаренка, та Маріанни Гумецької, фортепіано. Диригував Тарас Вергун.
Традиційною частиною фестивалю стала церемонія вручення Відзнаки PADEREWSKI за особливий внесок до справи польсько-українського поєднання. При організації подій, присвячених Збіґнєву Герберту, відбулась співпраця з генеральним директором Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарасом Возняком (великим шанувальником таланту Герберта). У рамках святкування відбулась конференція «Львів Збіґнєва Герберта та спільний простір для української, польської та єврейської культури» за участі спікерів з України та Польщі. Завершила святкування моновистава «Останнє танго з Гербертом». Автор і виконавець – польський актор і режисер Пшемислав Тейковський.
Модерували концерти: Поліна Кордовська та Марія Левкович
Фото: Віталій Грабар та Іван Станіславський
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому