Завершився фестиваль КОНТРАСТИ

05.10.2020
Description

Всупереч обставинам

Завдяки новому набутому досвіду

Адаптуючись до «нової реальності»

У Львові успішно відбувся 26-й Міжнародний фестиваль сучасної музики КОНТРАСТИ, який тривав впродовж 25 вересня4 жовтня. Його організатором незмінно є Львівська національна філармонія. Тема цьогорічного фестивалю звучала як «Метаморфози-2020»: у світі, який раптово змінився, ввівши в наше життя поняття «до карантину», сучасне мистецтво стає в аванґарді змін, трансформацій і метаморфоз нашого повсякдення.

Фестиваль тривав десять днів, у його програмі відбулось двадцять подій симфонічної, камерно-інструментальної, електроакустичної та вокальної музики. У подіях КОНТРАСТІВ взяли участь музиканти з України, Польщі та Німеччини.

У програмі КОНТРАСТІВ прозвучали 56 творів 48 композиторів з різних куточків світу. Зокрема, на гостей Фестивалю очікували ексклюзивні події, у рамках яких були презентовані нові композиції українських митців. 1 жовтня у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» відбулась прем’єра твору Ольги Криволап «Carmina amoris» (Пісні кохання) для струнних. Знаменитий цикл «Місячний П’єро» Арнольда Шенберґа прозвучав 27 вересня в перекладі українською. Також у програмі КОНТРАСТІВ можна було почути електроакустичні перформанси Максима Коломійця («Внутрішні голоси», 2 жовтня) та Остапа Мануляка («Визволення з плаского світу IІ», 3 жовтня).

Lviv National Philharmonic - Завершився фестиваль КОНТРАСТИ

Концерт-відкриття Фестивалю (25 вересня)

 

Lviv National Philharmonic - Завершився фестиваль КОНТРАСТИ

Український квартет (27 вересня)

Гостем цьогорічних КОНТРАСТІВ став польський ансамбль Kwartludium, який 3 жовтня презентував проєкт «Множинний образ», в рамках якого відбулась прем’єра твору молодої української композиторки Марти Галаджун. Саме вона минулого року, у 2019-му, була виокремлена з-поміж усіх інших учасників композиторських майстер-класів COURSE, та отримала можливість написати твір для цього ансамблю.

Закриття Фестивалю відбулось 4 жовтня під батутою польського диригента Вінсента Козловського. У програмі концерту у виконанні Струнної групи Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії звучала композиція Ріхарда Штрауса «Метаморфози», назва якої й підштовхнула організаторів Фестивалю до створення концепції КОНТРАСТІВ-2020.

Lviv National Philharmonic - Завершився фестиваль КОНТРАСТИ

Місячний Пє’ро (27 вересня)

 

Lviv National Philharmonic - Завершився фестиваль КОНТРАСТИ

Carmina Amoris (01 жовтня)

Вже втретє під час КОНТРАСТІВ відбувалися Міжнародні майстер-класи нової музики COURSE. Цьогоріч у майстер-класах взяли участь шість композиторів з України, Туреччини та Китаю. Твори, написані під час майстер-класів прозвучали у виконанні київського колективу Ensemble Nostri Temporis 3 жовтня в Концертному залі Людкевича.

Вже традиційна спеціальна фестивальна подія «Ніч Контрастів» у 2020 році зазнала певних «метаморфоз»: цьогоріч вона отримала назву «[не] Ніч Контрастів», адже тривала з 14:00 до 23:00 в суботу 3 жовтня. Однак її концепція залишилася незмінною: виконавці представили найновіші тенденції в сучасній інструментальній та електронній музиці. 

Lviv National Philharmonic - Завершився фестиваль КОНТРАСТИ

Втаємничені голоси скрипок (01 жовтня)

 

Lviv National Philharmonic - Завершився фестиваль КОНТРАСТИ

Внутрішні голоси (02 жовтня)

Також у програмі Фестивалю три інтерактивні лекції німецького філософа сучасного мистецтва Гаррі Лєманна, які транслювалися наживо на Камерній сцені Львівської філармонії. 

Широко у КОНТРАСТАХ-2020 була представлена творчість українських композиторів. На відкритті фестивалю камерний склад Академічного симфонічного оркестру філармонії виконував «Сумну кантату» Валентина Бібіка, камерну симфонію Всеволода Задерацького, а також рідко виконувану в Україні Сьому партиту для духового квінтету Мирослава Скорика. Також звучала музика Валентина Сильвестрова, Бориса Лятошинського, Євгена Станковича, Володимира Загорцева, Святослава Луньова, Остапа Мануляка, львівських композиторів – Юрія Ланюка, Олександра Козаренка, Богдани Фроляк та Богдана Сегіна.

Share


Popular

25.03.2024 Concerts

Bach Marathon has ended

The marathon of new and contemporary Bach art by artists of the Lviv Ph...