«…»

Субота 15.06.2024 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

200-700

Опис

Фінальну крапку, а точніше три крапки, ювілейного 25 концертного сезону Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів поставить концерт з вишуканої європейської класики під батутою французького диригента Ніколя Шалвіна. Уже вдруге маестро приїде до Львова, щоб подарувати слухачам вечір романтичної музики, оповитої французьким шармом та казковими мотивами.

Оперно-симфонічний диригент Шалвін є відомим інтерпретатором і першовиконавцем багатьох творів композиторів Франції, Бельгії та інших країн. І цього вечора він так само познайомить львівську публіку з кількома рідкісними творами французької музики. Для вас звучатиме оркестрова пʼєса «Весняного ранку» («D’un matin de printemps) Лілі Буланже, французької композиторки початку XX століття, учениці Габріеля Форе та першої жінки-лауреатки Римської премії, а також ліричні Чотири ноктюрни сучасної композиторки Флорентіни Мульсан, які вперше звучатимуть у Львові під керівництвом Шалвіна.

Компанію творам французьких композиторок складе шедевр одного з найвідоміших французьких композиторів – Жоржа Бізе. Просякнута неповторною атмосферою Провансу музика до драми «Арлезіанка» Альфонса Доде свого часу настільки сподобалась публіці, що композитор був просто забовʼязаний дати їй шанс звучати на музичних сценах частіше. Так у 1872 та 1879 роках зʼявилися дві однойменні сюїти, що нині відомі на весь світ. У цій музиці органічно переплелися народно-жанровий колорит, відверта лірика та мистецька вишуканість. Тож й інтерпретація «Арлезіанки» таким тонким та чуттєвим диригентом як Ніколя Шалвін обіцяє вразити новими гранями та відтінками.

Звучатиме цього вечора і чарівна увертюра «Сон літньої ночі» Фелікса Мендельсона. Уже з перших звуків ця музика перенесе нас у світ фантазій та мрій, даруючи миті легкості та безтурботності, яких так бракує у наш непростий час.
Запрошуємо провести цей літній вечір разом з оркестром INSO-Lviv!

 

Виконавці:

  • Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv Львівської національної філармонії 
  • Ніколя Шалвін, диригент

 

Програма:

  • Фелікс Мендельсон. Увертюра «Сон літньої ночі»
  • Флорентіна Мульсан. Чотири ноктюрни
  • Лілі Буланже. «D’un matin de printemps» / «Весняного ранку»
  • Жорж Бізе. «Арлезіанка». Сюїти № 1 та № 2

 

Поділитись