Концертний зал ім. С. Людкевича
150-290
Абонементи діють
21 березня він зазвичай проводить на велотреку, 22 — сподіваємось перестрітись в класі йоги. Березня 23 обмежимось спортивною ходьбою, а багатоборства залишимо на останній день проєкту, 24 березня.
Так, цей маратон входить у п’ятірку найнезвичніших змагань світу, адже у його головній ролі — ментора, судді, та зрештою й переможця водночас — майже священний Йоганн Себастьян Бах.
За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий (таки так, зовсім не той огрядний нудний дядечко, якого ви звикли бачити на старечих портретах) Бах пробіжить маратон на знак свого 339-річчя.
Відкиньте всі умовності (його пишну перуку, нахмурене чоло і т.д.) та забігайте до Філармонії. Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від наших артистів гарантуємо!
***
Без легковажності, але з фантастичним чуттям гумору та фантазії: таким у цьому концерті постане світ бароко і два його кити. Георг Філіпп Телеманн, котрого особливо шанували за універсальність, почувався розкуто в жанрі французької увертюри, раз за разом вводячи до її складу мелодичні звороти, від яких сучасникам захоплювало подих. Так трапилось і з його композицією «La Lyra».
Так сталось і з його кумом (так-так, Телеманн був хрещеним батьком Карла Філіппа Емануеля, Баха молодшого) Йоганном Себастьяном, що безумовно поважав Телеманна та його творчість і добре знався на ній. Дружні контакти складали основу мережування в тогочасній Німеччині, і тому ще одним символом нашого концерту стане виступ особливого колективу молодих митців. На завершення фестивалю виступить Оркестр барокової капели Львівської національної музичної академії, створений зі спільної ініціативи відомого композитора, музикознавця Романа Стельмащука та клавесиністки Анни Іванюшенко у 2014 році. Відтоді щороку юні виконавці постійно вдосконалюють майстерність гри завдяки майстеркласам європейських музикантів та спеціалістів з інтерпретації барокової музики, а тому знання про Баха та його епоху тут передаються та множаться.
Як знак спільноти, що сміливо будує майбутнє, барокова капела — означає більше, ніж лише назву. Молодь звертається до старовини. Давнє звучання відроджується в юних руках, і сповіщає про нову надію. А також увінчає маратон Бахіани-2024 до наступного року.
Музика бароко завдяки своїй гармонії та абсолютно безкорисливій красі здатна лікувати душі
Анна Іванюшенко в інтерв’ю
Виконавці:
Програма концерту:
Модераторка: Марія Левкович