БАХ Маратон. Барокова капела

Неділя 24.03.2024 / 19:30

Концертний зал ім. С. Людкевича

150-290

Абонементи діють

Опис
Щорічно на честь святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха Львівська національна філармонія проводить «БахМаратон». Як відомо, більшість світу святкує уродини митця 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

21 березня він зазвичай проводить на велотреку, 22 — сподіваємось перестрітись в класі йоги. Березня 23 обмежимось спортивною ходьбою, а багатоборства залишимо на останній день проєкту, 24 березня.

Так, цей маратон входить у п’ятірку найнезвичніших змагань світу, адже у його головній ролі — ментора, судді, та зрештою й переможця водночас — майже священний Йоганн Себастьян Бах.

За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий (таки так, зовсім не той огрядний нудний дядечко, якого ви звикли бачити на старечих портретах) Бах пробіжить маратон на знак свого 339-річчя.

Відкиньте всі умовності (його пишну перуку, нахмурене чоло і т.д.) та забігайте до Філармонії. Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від наших артистів гарантуємо!

***

Без легковажності, але з фантастичним чуттям гумору та фантазії: таким у цьому концерті постане світ бароко і два його кити. Георг Філіпп Телеманн, котрого особливо шанували за універсальність, почувався розкуто в жанрі французької увертюри, раз за разом вводячи до її складу мелодичні звороти, від яких сучасникам захоплювало подих. Так трапилось і з його композицією «La Lyra».

Так сталось і з його кумом (так-так, Телеманн був хрещеним батьком Карла Філіппа Емануеля, Баха молодшого) Йоганном Себастьяном, що безумовно поважав Телеманна та його творчість і добре знався на ній. Дружні контакти складали основу мережування в тогочасній Німеччині, і тому ще одним символом нашого концерту стане виступ особливого колективу молодих митців. На завершення фестивалю виступить Оркестр барокової капели Львівської національної музичної академії, створений зі спільної ініціативи відомого композитора, музикознавця Романа Стельмащука та клавесиністки Анни Іванюшенко у 2014 році. Відтоді щороку юні виконавці постійно вдосконалюють майстерність гри завдяки майстеркласам європейських музикантів та спеціалістів з інтерпретації барокової музики, а тому знання про Баха та його епоху тут передаються та множаться.

Як знак спільноти, що сміливо будує майбутнє, барокова капела — означає більше, ніж лише назву. Молодь звертається до старовини. Давнє звучання відроджується в юних руках, і сповіщає про нову надію. А також увінчає маратон Бахіани-2024 до наступного року.

 

Музика бароко завдяки своїй гармонії та абсолютно безкорисливій красі здатна лікувати душі

Анна Іванюшенко в інтерв’ю

 

Виконавці:

 • Андрій Карпяк, флейта
 • Сергій Гаврилюк, скрипка
 • Михайло Солонченко, скрипка
 • Назар Шутко, скрипка
 • Анна Іванюшенко, клавесин
 • Оркестр барокової капели Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Художній керівник Анна Іванюшенко

 

Програма концерту:

 • Георг Філіпп Телеманн. Увертюра «La Lyra», TWV55
 • Йоганн Себастьян Бах.
  • Алеманда з сюїти для віолончелі ре мінор BWV 1008,. Обробка для флейти та струнного оркестру Богдани Фроляк
  • Бранденбурзький концерт № 5 ре мажор, BWV 1050
  • Концерт для двох скрипок з оркестром ре мінор, BWV 1043

Модераторка: Марія Левкович

Живий звук

Поділитись

Партнери