БАХ Маратон. Vivace - Львівська національна філармонія

БАХ Маратон. Vivace

П’ятниця 22.03.2024 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

190-350

Абонементи діють

Опис
Щорічно на честь святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха Львівська національна філармонія проводить «БахМаратон». Як відомо, більшість світу святкує уродини митця 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

21 березня він зазвичай проводить на велотреку, 22 — сподіваємось перестрітись в класі йоги. Березня 23 обмежимось спортивною ходьбою, а багатоборства залишимо на останній день проєкту, 24 березня.

Так, цей маратон входить у п’ятірку найнезвичніших змагань світу, адже у його головній ролі — ментора, судді, та зрештою й переможця водночас — майже священний Йоганн Себастьян Бах.

За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий (таки так, зовсім не той огрядний нудний дядечко, якого ви звикли бачити на старечих портретах) Бах пробіжить маратон на знак свого 339-річчя.

Відкиньте всі умовності (його пишну перуку, нахмурене чоло і т.д.) та забігайте до Філармонії. Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від наших артистів гарантуємо!

***

У шаленстві ритму сучасності зупинитися хоч на хвилину означатиме регрес. Але є і добрі новини: ймовірно, за доби бароко плин часу не був таким реактивним. Адже як Бах втримав би таку багатозадачність? Писати одну кантату на задану біблійним календарем тему ледь не щонеділі впродовж 20 років? Понад 300 раз написати фугу? І ще встигати стежити за новинками у творчості Вівальді? Очевидно, Бах розумівся на тайм-менеджменті.

Тому другий концерт маратону, який пробіжить цьогоріч у Львівській національній філармонії, відбудеться у темпі Vivace. Понад 300 років тому цей темп символізував достатньо помірний рух — саме для того, аби ви відчули себе повноправним володарем ситуації, але попри це рухались в ній цілком динамічно. Іноді — навіть авантюрно перебираючи варіанти розвитку подій і змінюючи звичний хід думок.

У комфортному темпі обрані твори програми підкажуть вам нові рішення та інсайти для власних немузичних проєктів, або ж навпаки допоможуть відпочити в моменті. Така ця музика Баха — нерозривна з нашою дійсністю і владна над нею навіть крізь віки.

 

 

Виконавці:

  • Марко Комонько, скрипка
  • Даніель Комонько, скрипка
  • Ян Романовський, скрипка
  • Степан Сивохіп, гобой
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Ян Романовський, диригент

 

Програма:

  • Йоганн Себастьян Бах.
    • Концерт для скрипки і струнних ля мінор, BWV 1041
    • Концерт для двох скрипок ре мінор, BWV 1043
    • Концерт для гобоя, скрипки і камерного оркестру ре мінор, BWV 1060R
    • Концерт для скрипки мі мажор, BWV 1042
    • Сюїта для оркестру №3 ре мажор, BWV 1068

Модераторка: Поліна Кордовська

Живий звук

Поділитись

Партнери