Бетховен. Дворжак

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 28.10.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

120-350

Опис

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії спільно з головним диригентом Теодором Кухарем та піаністом Мирославом Драганом продовжують презентувати програми, що цілком складаються з композицій, які вже через кілька місяців прозвучать у великому гастрольному турі Сполученими Штатами Америки!

Такі події відбуваються в рамках масштабного мистецького проєкту «Бачити і чути Україну / See & hear Ukraine», який в серпні презентувала Львівська національна філармонія ім. М. Скорика у співпраці із Благодійним фондом Козицького в межах проєкту «Ми і світ / WE & WORLD». Завдяки проєкту «Бачити і чути Україну», в межах гастрольного туру у США, публіці буде представлено не лише найкращі зразки музичного мистецтва, а й українське образотворче мистецтво відомих українських художників.

Натомість композиції, що увійдуть у програму десятків виступів у різних штатах Америки вже на початку 2023 року (зокрема, у планах виступи у Карнегі-холі у Нью-Йорку, а також у Чикаго, Маямі та інших знаних американських містах), Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, який у цьому сезоні відзначає своє 120-річчя, спочатку презентує рідній львівській публіці.

Музика та мистецтво, завдяки яким безжиттєві істоти стають людьми – така промовиста алегорична ідея лежить в основі балету «Творіння Прометея» Людвіга ван Бетховена (1801). Композиція побудована на основі відомого міфу про Прометея, який передав людям вогонь з Олімпу. Хоч лібрето до сьогодні не збереглося, втім особливою популярністю користується увертюра до балету, яка часто виконується як концертна п’єса. Саме вона відкриє музичний вечір.

П’ятий і останній фортепіанний концерт Бетховена, також відомий як «Імператор», належить до творів, які отримали свою назву не з волі композитора. Перше виконання концерту відбулось за участі відомого учня Бетховена – Карла Черні, оскільки сам композитор через хворобу вже не міг виступати на сцені. Для піаніста цей твір є справжнім викликом не лише для його технічної майстерності, композиція також потребує від соліста неабияких  інтелектуально-музичних пошуків свого власного прочитання.

Шоста симфонія Антоніна Дворжака стане останнім пунктом концертної програми. Створена вона була спеціально для Віденського філармонічного оркестру, однак через різні обставини вперше твір почула рідна чеська публіка у Празі у 1881 році, а за іронією долі у Відні ця симфонія за життя композитора так і не прозвучала (вперше її виконали у 1942-му). Твір вирізняється теплотою і спокоєм, багатими ліричними мелодіями, жвавою ритмікою, які натхненні чеським фольклором, та колоритним оркестровим звучанням.

 

Виконавці:

  • Мирослав Драган, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Теодор Кухар, дириґент

 

Програма:

  • Людвіг ван Бетховен. Увертюра «Творіння Прометея», Op. 43
  • Людвіг ван Бетховен. Концерт для фортепіано з оркестром №5 мі-бемоль мажор, Ор. 73 («Імператор»)
  • Антонін Дворжак. Симфонія №6 ре мажор, Op. 60

 

Поділитись