Сoncerto Grosso

Концертний зал Людкевича

10.07.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

120-180

Опис

На завершення концертного сезону улюбленці публіки, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», об’єднаються із відомими львівськими музикантами – віолончелістами Модестом та Тарасом Менцінськими, щоби презентувати слухачам вишукану програму музики бароко і класицизму.

«Красива мелодія є не менш захопливою для вуха, аніж симетрія або вишукані кольори для очей», – вважав Чарльз Ейвісон, англійський композитор XVIII століття.

Майже все життя композитор пропрацював органістом у церквах Ньюкасла. Окрім музичних творів йому також належить перший в англомовній літературі твір у галузі музичної критики – «Нарис музичної виразності». Та найбільшу популярність йому принесли 12 кончерто ґроссо, створені на основі композицій Доменіко Скарлатті. У програмі нашого концерту музиканти виконають Кончерто ґроссо №5, який вирізняється надзвичайно красивими мелодіями.

Концерт для двох віолончелей Антоніо Вівальді є єдиним твором у доробку композитора із таким складом солістів. Окремі дослідники творчості італійського генія навіть вбачають у цій композиції «автобіографічні нотки» (особливо у другій частині), а несамовитий фінал твору не кожному слухачеві дає можливість спокійно всидіти в кріслі! Солюватимуть у Концерті Модест та Тарас Менцінські.

Не менш цікавим буде Віолончельний концерт Йозефа Гайдна. Довгий час він вважався втраченим, а його прем’єра відбулась лише у 1962 році (!), через 153 роки після смерті композитора. Хоч творчість Гайдна вважається каноном музичного класицизму, втім цей творчий опус має також риси і пізнього бароко. Але це злиття двох епох сформувало неймовірно красиву цілісність. Солюватиме у Концерт Модест Менцінський.

На завершення вечора музиканти виконають лемківську народну пісню «Плине кача» – у пам’ять всім загиблим внаслідок жорстокої війни…

 

Виконавці:

  • Модест Менцінський, віолончель / диригент
  • Тарас Менцінський, віолончель
  • Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова”

 

Програма:

  • Чарльз Ейвісон (1709-1770). Сoncerto Grosso  №5 ре мінор (на основі сонати Доменіко Скарлатті)
  • Антоніо Вівальді (1678-1741). Концерт для двох віолончелей і струнного оркестру соль мінор
  • Йозеф Гайдн (1732-1809). Концерт для віолончелі і струнного оркестру до мажор
  • «Пливе кача» –  українська лемківська народна пісня / аранжування Віктора Рекало (за версією Пікардійської Терції)

 

Модераторка події – Поліна Кордовська

 

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись