Дириґенти. Українською: Савчук

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 10.06.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

120-150

Опис
Дириґенти. Українською – вже знаний проєкт Львівської національної філармонії, заснований у 2020 році.

Завдяки проєкту молоді й талановиті дириґенти з різних куточків України мають можливість гучно заявити про себе на весь світ, адже усі події «Дириґентів. Українською» транслюються онлайн. Виступають українські майстри батути з одним із найстаріших та найіменитіших українських колективів – Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, який у вересні 2022 року буде святкувати свій 120-річний ювілей.

Завдяки таким мистецьким тандемам «народжуються» потужні симфонічні програми, що поєднують як українську, так і європейську музику.

***

У червневій події «Дириґентів. Українською» Академічний симфонічний оркестр філармонії виступить під орудою Андрія Савчука – диригента з Києва, який часто виступає із симфонічними програми у різних містах України. Андрій Савчук також працює диригентом у Національній заслуженій академічній капелі України «Думка».

Програма концерту цілком складатиметься з української симфонічної музики. Розпочне вечір «Галицька увертюра» Євгена Оркіна, яка стала однією із фіналістів Всеукраїнського композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра».

Симфонічна балада «Гражина» Бориса Лятошинського, написана на основі однойменної балади Адама Міцкевича. У музиці композиції знайшла втілення ідея самопожертви заради інших та любов до Батьківщини: за сюжетом, Гражина жертвує своїм життя задля порятунку свого чоловіка, князя Литавора. Литавор, дізнавшись про трагічну смерть дружини, та намагаючись спокутувати свою провину перед батьківщиною, входить у полум’я вогнища.

Концерт для фортепіано з оркестром «останнього українського романтика» Василя Барвінського тривалий час вважався втраченим. Написаний та виконаний у міжвоєнні часи, після тривалої перерви був віднайдений у далекій Аргентині та прозвучав у Львові лише 1994 році. У 2019 році у Львівській філармонії була презентована нова оркестрова редакція Фортепіанного концерту Василя Барвінського, написана композиторкою Богданою Фроляк.

Як і у той вечір, Концерт прозвучить за участі знаної української піаністки Оксани Рапіти та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

 

Виконавці:

  • Оксана Рапіта, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Андрій Савчук, диригент

 

Програма:

  • Євген Оркін (1977). Галицька увертюра (2021)
  • Борис Лятошинський (1894-1968). Симфонічна балада «Гражина» (1955)
  • Василь Барвінський (1888-1963). Концерт для фортепіано з оркестром (1917-1937)

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

 

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Назва банку:

Акціонерне Товариство «Укрексімбанк»

Львівська філія

Адреса банку:

Україна, 79000, м. Львів, пл. А.Міцкевича, 4

Розрахунковий рахунок:

UA 07 3223130000026009000040819

Ім’я власника рахунку:

Комунальний заклад Львівської обласної  ради «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика»

МФО 322313

ЗКПО 02225594

Адреса власника рахунку:

Україна, 79000, м. Львів, вул. Чайковського, 7

Призначення платежу:

Благодійна допомога музикантам в Україні

Поділитись