Контрасти 27. Горизонти - Львівська національна філармонія

Контрасти 27. Горизонти 

Концертний зал Людкевича

Неділя 03.10.2021 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150

Абонементи діють

Опис

Третій день Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» відкриє вечір симфонічних прем’єр. Запрошений швейцарський музикант Сімон Камартін, що диригуватиме Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, є частим гостем «Контрастів». Він постійно співпрацює з солістами та оркестрами міжнародного класу, і цьогоріч привозить до Львова унікальну програму, складену із музики 4 знаних композиторів зі Швейцарії, Німеччини, Чехії та Польщі. Прем’єра партитури Германа фон Ґленка «Неспокійна ніч», на думку диригента,  «стане сенсаційним відкриттям». Зазнавши впливу Ріхарда Штрауса, стиль його композицій розвинувся у самобутню складність: логічну за структурою й експресивну за висловом. 

На горизонті музичних подій замайорять також «Фантастичні танцювальні картини» Оскара Ульмера, і «Сільські сцени» Чеслава Марека. І якщо про творчість першого автора відомо небагато, а деякі його зрілі твори були знищені гестапівцями, то другий митець близько пов’язаний з мистецьким Львовом, де він брав уроки фортепіано та гармонії в Музичному інституті, пізніше став відомим педагогом.   

Врешті, від попередніх епох творча мапа концертного вечора рухатиметься до сучасної Чехії. Музику Ярослава Рибара поціновувачі вважають одним із найкращих надбань XXI століття. Тому звернення автора до космічної тематики та явища «горизонту подій», — твір з ідентичною назвою, формує безліч художніх шарів можливого сприйняття та повертає до тематики цьогорічного фестивалю. Існує уявна поверхня, точка часопростору, за якою невідомість (past): звідси починається інше (post). Де знаходимось ми? Moderne

 

Виконавці:

  • Андреа Віслі, фортепіано (CH)
  • Юрій Григораш, баритон (UA)
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії 
  • Сімон Камартін, диригент (CH)

 

Програма:

  • Герман фон Ґленк (1883–1952, CH). «Неспокійна ніч» для фортепіано з оркестром (1903, світова прем’єра) 
  • Оскар Ульмер (1883–1966, DE). «Фантастичні танцювальні картини» (1947, світова прем’єра)
  • Ярослав Рибар (*1942, CZ). «Горизонт подій», нова редакція (2018, світова прем’єра)
  • Чеслав Марек (1891–1985, PL). «Сільські сцени» для баритона з оркестром тв. 30, 7 польських пісень для голосу з камерним оркестром (1929, українські прем’єри)
  • Ганна Гаврилець (*1958, UA) «Duas idillas» (2021, світова прем’єра)

 

Музичний відділ Центральної бібліотеки Цюриха був заснований у 1971 році та швидко зарекомендував себе як наукова колекція європейського значення. У доповненні до великого фонду друкованої музики та звукозапису, сьогодні музичний відділ має один з найбільших у світі колекцій “Вагнеріани” та є важливим сховищем швейцарських музичних рукописів за останні 200 років. У фондах зберігається близько 200 заповітів композиторів, музикантів та музикознавців, таких як Ханс Георг Негелі, Отмар Шок, Генріх Зутермайстер, Володимир Фогель, Вільгельм Фуртвенглер та Пауль Буркхард.

Центральна бібліотека плідно використовує довірені їй матеріали різними способами. Наприклад, зараз видається серія компакт-дисків з музикою з його фондів, починаючи з тенорових пісень Цвінглі і закінчуючи музикою кінця ХХ століття. Навіть під час обіду в Predigerchor кожна програма містить принаймні один твір, що знаходиться в Центральній бібліотеці у вигляді рукопису, першого або раннього відбитка. Ці твори, іноді навіть прем’єрні, зіставляються з відомими творами з концертного репертуару, щоб помістити їх в ширший історичний контекст, таким чином виявляючи відповідності і контрасти.

 

Поділитись

Партнери