Контрасти 29. Препаровані ландшафти

Четвер 05.10.2023 / 17:00

Концертна зала Дому звуку (вул. Князя Романа, 6)

Вхід вільний

Опис

Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.

29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття. 

___

Впродовж майже трьох десятиліть фестивалю «Контрасти» надихали, хвилювали, захоплювали, або ж навіть лякали, однак точно не залишали байдужими. Саме свобода від  очікувань слухачів стала одним з тих факторів, завдяки яким на концертах звучала нова музика, а в програмах з’являлись ще невідомі публіці імена вже зараз знаних композиторів.

Існують різні думки щодо виконання музики студентів-композиторів на поважній сцені Фестивалю, що для багатьох композиторів впродовж років була омріяно недосяжною. Та організатори фестивалю впевнені, що саме звучання власного твору в професійному виконанні на великій сцені є необхідним для молодих композиторів поштовхом до творення. 

На цей раз композитори випробовуватимуть поєднання препарованого фортепіано та електроніки. Початкова ініціатива зі створення цих творів зародилась в рамках курсу композиторських технік XX-XXI століття і поступово переросла у повноцінний творчий проєкт.

І хоча частина слухачів «Контрастів» вже знайома з музикою львівських композиторів нової генерації, ми залишимо таємницею, які саме твори звучатимуть, однак сміливо запевнимо, що вони вас здивують! 

 

Виконавці: студенти кафедр спеціального фортепіано Львівської музичної академії  імені М. В. Лисенка

В програмі твори: Аліси Формазюк, Марʼяна Філя, Ксені Стеценко, Ігнатія Моїсеєва, Андрія Костіва, Захара Озерського, Михайла Максимчука, Дениса Кучера, Яни Григор’євої та Анни Гуріної

Поділитись