Диявольські Трелі

Концертний зал Людкевича

Четвер 09.12.2021 / 19:00

Концертний зал Людкевича

120-350

Абонементи діють

Опис

Музичні четверги з «Віртуозами Львова»

 

Усі ми любимо казки та містичні легенди! У них добро завжди перемагає зло, а світ наповнений чарівними істотами та неймовірними перетвореннями!

Комусь такі історії принесли неабияке визнання і славу. Найвідоміший твір італійського композитора Джузеппе Тартіні має назву «Диявольські трелі», а історія його написання була описана самим автором:

«Одного разу вночі мені приснилося, що я продав дияволу свою душу. За це мій благородний слуга виконував всі мої бажання. Тут мені спало на думку дати йому мою скрипку і подивитися, що він зможе з нею зробити. Яким ж було моє здивування, коли я почув, що він з неабиякою майстерністю виконує сонату такої вишуканої краси, яка перевершувала найсміливіший політ моєї уяви.

Я був вражений і зачарований; у мене перехопило подих, і я прокинувся. Схопивши скрипку, спробував відтворити звуки, які щойно чув. Але, на жаль! Хоч сонату «Диявольські трелі» є  найкращим з усього, що я створив, все ж вона не може зрівнятись з тим, що я чув уві сні!»

Цей твір став найзнаменитішим творінням Тартіні, а його розповідь і до сьогодні є однією з найпопулярніших музичних легенд. Прозвучать «Диявольські трелі» у виконанні львівського віртуоза – скрипаля Марка Комонька.

Та наша подія не лише про містику! Наша подія також про віру в чудо, а яка ще пора є найбільш магічною, як не зима! Твори, які прозвучать у цей вечір будуть по-справжньому зимовими, із добірними, «пряними» та насиченими смаками.

У виконанні улюбленців публіки, камерного оркестру «Віртуози Львова», який виступить під батутою молодого львівського дириґента Романа Кресленка, прозвучать найбільш святкові та вишукані композиції італійського бароко!

 

Виконавці:

  • Марко Комонько, скрипка
  • Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
  • Роман Кресленко, дириґент

 

Програма:

  • Антоніо Вівальді. Концерт для струнних соль мінор, RV 153
  • Франческо Джемініані. Кончерто ґроссо №12 ре міноp «La Folia»
  • Франческо Дуранте. Концерт для струнних №2 соль мінор
  • Арканджело Кореллі. Кончерто ґроссо соль мінор “Різдвяний”, тв. 6 №8
  • Джузеппе Тартіні. Соната соль мінор «Диявольські трелі» (соліст – Марко Комонько)
  • Антоніо Вівальді. «Зима» з циклу «Пори року», RV 297

Поділитись