Duo Sonoro

Вівторок 27.12.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150–250

Опис

Суниці та соната, Гамма Волопаса й медитація на струнах — що спільного між ягодами, музичним жанром, сузір’ям та музикою? Про це розповість програма дуету скрипки й фортепіано «Duo Sonoro». 

Відкриє подію композиція генія ХХ століття Бориса Лятошинського — доказ переломного моменту в розвитку української камерної сонати, провісниця модернізму у творчості молодого митця. Гармонічні вишуканості, складні тематичні переплетіння, екзистенційно-сумовита картина образів утворять характерну для Майстра художню цілісність.

Твір сучасника Богдана Сегіна, «Гамма Волопаса», присвячено дружині Роксоляні. У поетичній анотації йдеться:

“Світло зірки крізь час долає безмежність Всесвіту, щоб продовжити свій шлях у зіницях наших очей. Проникає у найпотаємніші, невідомі для нас самих простори нашого єства. Світло зірки ніколи не зупиняється. Ніколи не гасне.”

До речі, зірка із цього сузір’я має назву — Segin. Чи відобразиться цей збіг в музиці?

У музиці Олексія Шмурака, Віталія Вишинського, Ігоря Завгороднього також готуйтесь поринути в невідоме й космічно новаторське. Однак пам’ятайте: сучасне мистецтво може не тільки сміливо експериментувати, а й задивлятись у минуле: щоб ностальгувати, або ж часом відверто занурюватись в його глибини. Набираючи повні легені, “вступаючи” у начебто неіснуюче: так звучить прониклива “пісня” Золтана Алмаші. Як далекий спомин про розмову скрипки та фортепіано, у широких сповідальних репліках кожного з інструментів — відбувається справжнє диво sonoro.

 

Виконавці:

 • «Duo Sonoro»
  Андрій Павлов, скрипка
  Валерія Шульга, фортепіано

Програма:

 • Борис Лятошинський (1895–1968). Соната для скрипки та фортепіано тв. 19 (1926)
 • Богдан Сегін (1976). «Гамма Волопаса» (2015)
 • Олексій Шмурак (1986) «Сунична соната» (2014)
 • Віталій Вишинський (1983). «C.A.G.E. Медитація на струнах та за ними» (2014)
 • Золтан Алмаші (1975). «Вступ до неіснуючої пісні» (2015)
 • Ігор Завгородній (1988). «Still» (2022)

 

Модератор — Поліна Кордовська

 

 

Трансляцію забезпечують:
 • Андрій Зелений, камера
 • Микола Хшановський, режисер ефіру
 • Мар’ян Лесюк, звукорежисер трансляції
 • Богдан Сегін, продюсер

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Поділитись