Флейтовий пасіон

Концертний Зал Людкевича

Середа 20.07.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

120-200

Опис

Ім‘я Йоганна Себастьяна Баха насамперед пов’язане з духовною музикою барокової доби. Неймовірну глибину думок і переживань «ляйпцігський кантор» втілив у численних вокально-хорових творах. 

Але чим для композитора-мислителя були його камерно-інструментальні опуси? Відпочинком? Розвагою?  Виявляється, ні.

Не менш серйозні та змістовні, вони репрезентують іншу форму філософського висловлювання – більш сповідальну та довірливу.

На відміну від конкретної програми «Страстей», сенсове наповнення камерних творів відбувалося завдяки так званим риторичним фігурам – музичним символам, які мали певне значення і формували ідею твору. Проте з часом, через відсутність фіксованої програми, кожен слухач міг відчути в цій музиці щось «своє».

Твори, що увійшли до цієї концертної програми, об’єднані сферою драматичних емоцій. Проте бахівський драматизм не містить ані бурхливого героїчного натиску, ані приречених романтичних поривань. 

Тут – безкінечні роздуми про сенс буття, людину та всесвіт, свободу й долю, мінливість і непорушність, миттєвість і вічність. Драматичні події сьогодення гостро ставлять ці питання перед кожним із нас. Наш концерт є мистецькою рефлексією на сьогоднішню історичну ситуацію, а також й черговою можливістю для кожного знайти відповіді на найважливіші життєві питання.

Роман Ієвський

 

 

Виконавці:

 • Роман Ієвський, флейта
 • Анна Іванюшенко, клавесин 

 

 

Модераторка – Марія Сидорак 

 

Програма:

 • Йоганн Себастьян Бах (1685-1750)
  • Арія з Пасіонів за Матвієм «Aus Liebe..», BWV 244
  • Соната для флейти (скрипки) мі мінор, BWV 1023
  • Соната для флейти соль мінор, BWV 1020
  • Соната для флейти сі мінор, BWV 1030

 

Поділитись