Чотири пори року та Йоганн Себастьян Бах

Концертний зал Людкевича

Неділя 30.07.2023 / 19:00

Концертний зал Людкевича

200-300

Опис

“ Слухати, грати, любити, шанувати і — мовчати!”

– Альберт Ейнштейн про музику Й. С. Баха

Композиції Йоганна Себастьяна Баха та Антоніо Вівальді доволі часто можна побачити на українських афішах. Не дивлячись на це, музика таких знакових постатей епохи бароко завжди звучить цікаво, свіжо й неодмінно наповнює енергією. 

Оригінальне прочитання творів майстрів запропонують Олена Мацелюх, Марта Герега та Ольга Стрілецька. Вечір відкриє Концерт для двох органів до-мінор в перекладі для органу та фортепіано Й.С.Баха, до якого згодом долучаться віртуозні Фантазія і фуга на тему BACH Ференца Ліста, легендарна Токата і фуга ре-мінор Й. С. Баха та звісно ж улюблені для багатьох  «Чотири пори року» Антоніо Вівальді, які прозвучать у транскрипції для скрипки й органа.

Чотири концерти для скрипки з оркестром об’єднані в цикл “Пори року” стали одним із перших програмних творів в історії світової музики. Цикл виконуватиметься у супроводі 12 сонетів Антоніо Вівальді, що органічно вводять у настрій концертів. Також інтерпретацію доповнить живопис художниці Ольги Куц, яка в режимі реального часу втілить у фарбах образи твору.

 

Також раді повідомити, що впродовж всього фестивалю діятиме система приємних знижок! 

При покупці двох квитків їх вартість знижується на 25%. Три квитки дарують вигоду в 40%, а за 4 та більше – 50% на кожен квиток!

Тож запасіться квитками для себе, або ж приходьте разом з друзями!

Для внутрішньо переміщених осіб в касі діє промокод, який дарує знижку 50% на один квиток. Для цього необхідно придбати квиток в касі філармонії та мати при собі посвідчення.

Виконавці:

  • Марта Герега, скрипка
  • Олена Мацелюх, орган
  • Ольга Стрілецька, фортепіано
  • Ольга Куц, живопис
  • Євгеній Герзанич, саунд-дизайнер

Програма:

  • Йоганн Себастьян Бах. Концерт для двох органів до мінор  BWV 1062 в перекладі для органа і фортепіано
  • Ференц Ліст. Фантазія і фуга на тему BACH
  • Йоганн Себастьян Бах. Токата і фуга ре-мінор l BWV 565
  • Антоніо Вівальді. «Чотири пори року» 

Арт-директорка фестивалю – Олена Мацелюх

Модераторка події – Марія Сидорак

“Єдність в різноманітті” 

Львів – місто, що поєднало в собі різноманіття європейських рис, плекаючи свої рідні. Попри злочинні дії ворога та завдяки захисту Збройних сил України місто продовжує мистецьке життя. Цьогоріч вже увосьме у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувається VIII Міжнародний фестиваль літньої пори “Pizzicato e Cantabile”. Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Назва фестивалю “Pizzicato e Cantabile” – це два протилежні прийоми гри на музичних інструментах – різкі щипки струн та плавне ведення мелодії. Ці слова відомими кожному музиканту, бо саме завдяки їх поєднанню народжується прекрасна музика.

Цьогорічний фестиваль “Pizzicato e Cantabile” також має мету об’єднувати, а найкращим гаслом для цього є “Єдність в різноманітті” – гасло Євросоюзу. Бо саме можливість об’єднувати людей задля спільної мети зараз стала найголовнішою функцією культури. 

Тому на фестивалі українська музика звучатиме не розмежовано з європейською, її виконуватимуть не тільки українські музиканти, а й наші друзі, що приїхали підтримати Україну, а залу наповнить звучання найвідомішого в світі семплованого органу Собору Нотр-Дам де Парі. 

Все це, а також багато сюрпризів об’єднали в собі дев’ять концертів фестивалю “Pizzicato e Cantabile”. До зустрічі у Львівській національній філармонії.

 

Поділитись

Партнери