Їх боялась імперія або Герої на зламі часу - Львівська національна філармонія

Їх боялась імперія або Герої на зламі часу

Четвер 21.11.2024 / 17:00

Камерна сцена (вул. Скорика, 7, вхід «Каса», третій поверх)

150

Опис

Цикл освітньо музично-мистецьких програм

«Українці — це нація, що її віками витісняли з життя шляхом фізичного знищення, генетичних мутацій, цілеспрямованого перемішування народів на її території, внаслідок чого відбулася амнезія історичної пам’яті і якісні втрати самого національного генотипу. Велике диво, що ця нація на сьогодні ще є».

Історія триває… (Л. Костенко)

Продовжуємо у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика цикл програм про героїв, яких боялась імперія, яких зумисно стирали з пам’яті і яких до тепер вбиває і нищить наш ворог. У кожній програмі будуть розповіді про наших українських героїв від часів першої світової війни і до сьогодні, а також у виконанні солістів Львівської національної філармонії звучатимуть музичні твори та поезія, які супроводжували наших героїв у різні часи боротьби за українську незалежність аж до воєнного сьогодення.

Історії життя:

  • Євгена Чикаленка — мецената культури та преси, засновника фонду допомоги українським письменникам, зокрема Івану Франку та Михайлу Коцюбинському. За власний кошт видав знаменитий словник Бориса Грінченка.
  • Степана Федака — видатного громадсько-політичного діяча, адвоката, засновника, керівника та активного учасника низки українських економічних, наукових, культурних та просвітницьких інституцій.
  • Всеволода Кожемяка — бізнесмена, засновника групи «Агротрейд», учасника російсько-української війни, добровольця, командира добровольчого підрозділу «Хартія».
  • Андрія Оністрата — банкіра, бізнесмена, блогера з аудиторією у кількасот тисяч, що нині служить командиром роти ударних БПЛА 68 окремої єгерської бригади ЗСУ.

 

Виконавці:

  • Ірина Стефанко
  • Віталія Голубнича
  • Василь Понайда
  • Наталія Грановська
  • Станіслав Гоян
  • Оксана Савіцька
  • Олена Владиславська
  • Лілія Вікарук
  • Оксана Мота

 

Програма:

  • Дует Петра і Наталки з опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка
  • «Ой, я дівчина полтавка», арія з опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка
  • «Я заснув». Сл. Л. Українки, муз. В. Барвінський
  • «Верніться, сни мої». Сл. О. Бобикевича, муз. О. Нижанківський
  • «Не плач, лебідко». Сл. і муз. С. Гоян
  • «Солдату». Сл. і муз. Л. Вікарук
  • «В чистім полі». Сл. і муз. С. Доценко
  • «Лелека». Сл. О. Лозовський
  • «Люди ,як кораблі». Сл. і муз. К. Скрябін

 

У концерті візьме участь Сергій Харчук (позивний Лабух), військовослужбовець у складі Культурного десанту. До війська долучився з перших днів повномасштабної війни в складі 88 окремого батальйону ТрО м. Шепетівка, брав участь в бойових діях на Донбасі і Харківщині. З серпня 2023 року служу в Культурному десанті, Донецький напрямок, Південний, Запорізький. 26. 11. виповниться 55 років. В минулому автор і виконавець власних пісень, на початку 90-х учасник пісенних фестивалів Червона рута, Оберіг. Націоналіст за переконаннями, але не є членом жодної з політичних партій.

Поділитись

Партнери