Людкевич. Спадщина

Неділя 15.10.2023 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

Знані та маловідомі симфонічні твори Станіслава Людкевича, окремі з яких отримають своє перше цілісне виконання!

Концерт-презентація проєкту «Людкевич. Спадщина», що має за мету оцифрування, новітнє видання та популяризацію творчості корифея української музики Станіслава Людкевича (1879-1979), й реалізується Меморіальним музеєм композитора за підтримки Українського культурного фонду.

На концерті у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та диригента Володимира Сивохіпа, який особисто сприяв виданню творів та долучився як науковий консультант проєкту, прозвучить симфонічна музика пізнього періоду творчості митця.

Симфонієту та чотири симфонічні поеми – «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори» («Голоси Карпат»), «Танець кістяків» – композитор створив переважно після становлення радянського окупаційного режиму. Як говорив сам Людкевич: «не міг я якось навчитися творити на наказ всякі хвальні гимни про «радісне» життя». Тож зростаючий інтерес композитора до симфонічного жанру в радянські роки пояснювався намаганням композитора уникнути творів на диктовану владою тематику.

Виконувані твори щонайбільше потребують перегляду оцінки і нового прочитання музикантами та слухачами, адже за шаблонними накинутими присвятами, композитор філігранно закодував україноцентричний зміст.

• Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Володимир Сивохіп, диригент

Станіслав Людкевич (1879-1979)

• Симфонієта у чотирьох частинах (1940-1942)