Музика для короля - Львівська національна філармонія

Музика для короля

Концертний зал Людкевича

Субота 29.07.2023 / 17:00

Концертний зал Людкевича

200-300

Опис

“Флейта – це музика, яка здатна заспокоїти найбільш знервовану душу.”

– Сер Джеймс Голвей 

Король Фрідріх Великий увійшов в історію не тільки як пруський правитель, а ще і як затятий шанувальник музики. Потрапивши в юнацькому віці до Дрезденської опери, майбутній король твердо вирішив також пов’язати своє життя з мистецтвом. Його вибір впав на справді віртуозний інструмент – флейту. На ній король не тільки опановував майстерність, а ще й грав присвячені йому твори кращих композиторів свого часу – Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя та інших, а також власноруч написану музику. 

Справді королівське призначення флейти надихнуло відомих українських музикантів –  флейтиста Юрія Шутка та піаністку Марію Віхляєву до створення програми з творів, що були засвідчені в репертуарі Фрідріха Великого. 

Запрошуємо вас на розкішний вечір Музики для Короля!

Також раді повідомити, що впродовж всього фестивалю діятиме система приємних знижок! 

При покупці двох квитків їх вартість знижується на 25%. Три квитки дарують вигоду в 40%, а за 4 та більше – 50% на кожен квиток!

Тож запасіться квитками для себе, або ж приходьте разом з друзями!

Для внутрішньо переміщених осіб в касі діє промокод, який дарує знижку 50% на один квиток. Для цього необхідно придбати квиток в касі філармонії та мати при собі посвідчення.

Виконавці: 

  • Юрій Шутко, флейта
  • Марія Віхляєва, фортепіано

Програма:

  • Йоганн Себастьян Бах. Соната сі-мінор для флейти та клавіру:BWV 1030 
  • Джованні Бенедетто Платті. Соната мі мінор для флейти та клавіру Тв.3 №3
  • Антоніо Вівальді. Соната Соль-мінор з циклу “Вірний пастух” для флейти та клавіру Тв.13 №6. RV.58.
  • Георг Фрідріх Гендель. Соната ля-мінор для флейти та клавіру. HWV 362.
  • Гаспар Фріц. Соната мі мінор для флейти і клавіру Тв. 2 № 4 
  • Карл Філіп Емануїл Бах. Соната Соль-мажор “Гамбурзька” для флейти і клавіру, Allegretto. Presto.

Арт-директорка фестивалю – Олена Мацелюх

Модераторка події – Марія Сидорак

Детальніше про фестиваль:

“Єдність в різноманітті” 

Львів – місто, що поєднало в собі різноманіття європейських рис, плекаючи свої рідні. Попри злочинні дії ворога та завдяки захисту Збройних сил України місто продовжує мистецьке життя. Цьогоріч вже увосьме у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувається VIII Міжнародний фестиваль літньої пори “Pizzicato e Cantabile”. Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Назва фестивалю “Pizzicato e Cantabile” – це два протилежні прийоми гри на музичних інструментах – різкі щипки струн та плавне ведення мелодії. Ці слова відомими кожному музиканту, бо саме завдяки їх поєднанню народжується прекрасна музика.

Цьогорічний фестиваль “Pizzicato e Cantabile” також має мету об’єднувати, а найкращим гаслом для цього є “Єдність в різноманітті” – гасло Євросоюзу. Бо саме можливість об’єднувати людей задля спільної мети зараз стала найголовнішою функцією культури. 

Тому на фестивалі українська музика звучатиме не розмежовано з європейською, її виконуватимуть не тільки українські музиканти, а й наші друзі, що приїхали підтримати Україну, а залу наповнить звучання найвідомішого в світі семплованого органу Собору Нотр-Дам де Парі. 

Все це, а також багато сюрпризів об’єднали в собі дев’ять концертів фестивалю “Pizzicato e Cantabile”. До зустрічі у Львівській національній філармонії.

 

Поділитись

Партнери