Концертний зал Людкевича
150-350
40 років історії
40 років традиції
40 років музики
Вже традиційно, у найпоетичніший та найкрасивіший час – на межі весни і літа, один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», вже впродовж чотирьох десятиліть запрошує львів’ян і гостей нашого міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу!
Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.
У 2021 році фестиваль буде тривати 18 днів: впродовж 20 травня – 6 червня.
Музикою Мирослава Скорика захоплюються, її виконують оркестри у багатьох країнах світу. Серед митців, що репрезентують український духовний доробок сучасності, однією з найяскравіших особистостей є саме Мирослав Скорик. Його музика, як прагнув він сам, була і є сьогоденням. В його музиці відображається те, що вершиться. Композитор сподівався, що слухач зможе почути у ній відгук його почуттів та вражень. Він ніколи і ні в чому не заганяв себе у штучні рамки. В житті та у своїй музиці композитор тримався цілком природно, ніколи не ставав рабом нав’язаної структури чи естетичного канону.
Любов Кияновська, дослідниця його доробку, стверджує, що творчість Мирослава Скорика – це барвиста картина різнокольорових фрагментів-пазлів, що водночас ‒ за принципом взаємодоповнення, міцно складені в єдине ціле, і лише так уявляється панорамне бачення творчої особистості митця. Для композитора було дуже важливо, щоб його почуття були влучно передані виконавцями.
Корифея згадують із теплом і музиканти. Зокрема, Олег Каськів – український скрипаль, що концертує у Швейцарії, часто виконує твори композитора. Він говорить про те, що для українців, які мешкають у Швейцарії, дуже важливо – показувати світу, українського маестро і його твори.
Два концерти у програмі присвячено солістам, які їх і виконуватимуть – Валентині Пришляк та Олегу Каськіву.
Мирослав Скорик став хрещеним батьком для багатьох колективів, зокрема, був співзасновником і художнім керівником оркестру «INSO-Lviv». Музиканти оркестру досі відчувають порожнечу, величезну пустку, бо ще до кінця не можуть усвідомити цієї втрати. Втім, життєствердна музика триває та наповнює всіх причетних, як прохолодна вода у спеку з джерел улюблених композитором Карпат.
Виконавці:
Програма:
Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/