Віртуози 40. Музика світла

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 04.06.2021 / 19:00

150-350

Опис

 

40 років історії

40 років традиції

40 років музики

Вже традиційно, у найпоетичніший та найкрасивіший час – на межі весни і літа, один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», вже впродовж чотирьох десятиліть запрошує львів’ян і гостей нашого міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу!

Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

У 2021 році фестиваль буде тривати 18 днів: впродовж 20 травня – 6 червня

Музикою Мирослава Скорика захоплюються, її виконують оркестри у багатьох країнах світу. Серед митців, що репрезентують український духовний доробок сучасності, однією з найяскравіших особистостей є саме Мирослав Скорик. Його музика, як прагнув він сам, була і є сьогоденням. В його музиці відображається те, що вершиться. Композитор сподівався, що слухач зможе почути у ній відгук його почуттів та вражень. Він ніколи і ні в чому не заганяв себе у штучні рамки. В житті та у своїй музиці композитор тримався цілком природно, ніколи не ставав рабом навязаної структури чи естетичного канону. 

Любов Кияновська, дослідниця його доробку, стверджує, що творчість Мирослава Скорика – це барвиста картина різнокольорових фрагментів-пазлів, що водночас ‒ за принципом взаємодоповнення, міцно складені в єдине ціле, і лише так уявляється панорамне бачення творчої особистості митця. Для композитора було дуже важливо, щоб його почуття були влучно передані виконавцями.

Корифея згадують із теплом і музиканти.  Зокрема, Олег Каськів – український скрипаль, що концертує у Швейцарії, часто виконує твори композитора. Він говорить про те, що для українців, які мешкають у Швейцарії, дуже важливо – показувати світу, українського маестро і його твори. 

Два концерти у програмі присвячено солістам, які їх і виконуватимуть – Валентині Пришляк та Олегу Каськіву.

Мирослав Скорик став хрещеним батьком для багатьох колективів, зокрема, був співзасновником і художнім керівником оркестру «INSO-Lviv». Музиканти оркестру досі відчувають порожнечу, величезну пустку, бо ще до кінця не можуть усвідомити цієї втрати. Втім, життєствердна музика триває та наповнює всіх причетних, як прохолодна вода у спеку з джерел улюблених композитором Карпат.

 

Виконавці:

  • Олег Каськів, скрипка
  • Валентина Пришляк, альт
  • Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»
  • Юрій Бервецький, диригент

 

Програма:

  • Мирослав Скорик. Концерт № 5 для скрипки з оркестром (присвячено Олегу Каськіву)
  • Мирослав Скорик. Концерт для альта з оркестром (присвячено Валентині Пришляк)
  • Микола Колесса. Пасакалія, Скерцо і Фуга (транскрипція для симфонічного оркестру Мирослава Скорика)

 

Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/

Поділитись