IMPRESSION&JAZZ

Концертний зал ім. С. Людкевича

П’ятниця 19.04.2019 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

80-200

Абонементи діють

Опис

Імпресіонізм і джаз – два таких різних музичних напрямки. То що їх поєднує? Чому ми об’єднали в одному концерті яскраві взірці цих стилів?

Це – музика-пошук! Музика, що руйнує рамки! Музика, яку можна відчути на смак!

Зірковий і безмежно талановитий піаніст Андрій Драган у супроводі Академічного симфонічного оркестру під керівництвом Тараса Криси вийдуть на сцену, щоб подарувати слухачеві незабутні емоції і естетичну насолоду!

Клод Дебюссі – французький композитор, диригент, критик. Втілення музики. Основоположник імпресіонізму у музиці. Спонтанний, чуттєвий, злегка ексцентричний. Ці якості відображені і в його творах.

«Післяполудневий відпочинок Фавна» – намалює пастелі із звуків, переливів, тем. Античний сюжет, метафори, легкість і прозорість – ця прекрасна музика буде вишуканим подарунком для вибагливих шанувальників високого мистецтва!

Джордж Гершвін – американський композитор. Володар першої Пулітцерівської премії, що присуджена за музичний твір!

«Rhapsody in Blue» («Рапсодія в стилі блюз») фортепіано з оркестром свого часу перевернула американський музичний світ. Виняткова мелодика, оригінальні ритми – все це робить цей шедевр найпопулярнішим симфонічним твором композитора.

Чарлз Айвз – ще один американський геній свого часу. Новатор. Експериментатор. Інтелектуал.

Його «The Unanswered Question» («Запитання без відповіді») – твір, у який закладено глибокий сенс. Сам автор зазначав в партитурі: «Струнні грають весь час піанісімо без зміни темпу. Вони повинні відтворити «мовчання друїдів, котрі нічого не знають, не бачать і не говорять». Труба інтонує «вічне запитання буття» і промовляє його тим самим тоном щоразу.» Навіть сьогодні, прийоми, що використовує Айвз викликають захват, збурюють уяву, народжують яскраві образи.

І на завершення звучатиме колосальна оркестрова сюїта № 2 з балету «Дафніс і Хлоя» Моріса Равеля. Французький геніальний композитор, що  віднайшов свій шлях митця у царині імпресіонізму. Його неповторний стиль втілений у колористичних гармоніях та дивовижних ритмах. Музику Равеля неможливо сплутати чи не впізнати.

Цей концерт годі пропустити, адже він поєднає в собі досконале виконання цікавої і сенсовної музики! Тож запрошуємо!

Програма :

  • Клод Дебюссі́. «Післяполуденний відпочинок Фавна»
  • Джордж Ґершвін. «Rhapsody in Blue» («Рапсодія в стилі блюз»)
  • Чарлз Айвз. «The Unanswered Question» («Запитання без відповіді»)
  • Моріс Равель. Оркестрова сюїта № 2 з балету «Дафніс і Хлоя»

Поділитись