Музика в старому Львові | Органні фрески - Львівська національна філармонія

Музика в старому Львові | Органні фрески

Неділя 25.08.2024 / 19:00

Музей історії релігії

150

Опис

Орган — найбільший і найскладніший з усіх музичних інструментів. Монументальна конструкція потребує постійної підтримки, а виконавська майстерність здобувається десятиліттями. Не кожне місто може похизуватись звучанням цього інструмента, адже кожен орган — ексклюзивний, його вбудовують у конкретну архітектуру храму чи концертного залу. Однак це не стає на заваді відданим органному мистецтву музикантам, однією з яких є Олена Мацелюх.

На цей раз знана інтерпретаторка музики Йоганна Себастьяна Баха запрошує почути програму української органної музики, адже на території України діють близько ста органів, формуються спільноти органістів, що надихає композиторів на нові звершення. Так композитор Валерій Квасневський у своїй Фантазії-поемі порівнює темброве багатство органа з неповторними та насиченими образами й історіями фресками Мікеланджело, акцентуючи на духовному та земному, фантастичному та реальному звучаннях органа.

***

Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане XІ Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»,  який відбудеться впродовж 15 серпня — 1 вересня.

Основною концепцією цьогорічного, вже одинадцятого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова, як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія,  артдиректором – Сергій Бурко.

Цьогоріч на гостей очікують унікальні події, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторному виконанні знаних колективів і солістів.

Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та  витончених музичних вечорів.

 

 

Виконавці:

  • Олена Мацелюх, орган

Програма:

  • Микола Колесса. Пасакалія

  • Леся Дичко. «Карпатські фрески»

  • Віктор Гончаренко. Чакона

  • Михайло Шух. «Ave Maria»

  • Богдан Котюк. «Benedictus»

  • Святослав Луньов. «Апокрифи»

  • Валерій Квасневський. Фантазія-поема у 2 частинах для органу «Фрески Мікеланджело»

Модераторка – Поліна Кордовська

Поділитись

Партнери