Горить моє серце

Камерна сцена

Вівторок 28.02.2023 / 18:00

Камерна сцена

120

Опис

Горить моє серце, його запалила
Гарячая іскра палкого жалю.
Чому ж я не плачу? Рясними сльозами
Чому я страшного вогню не заллю?

 

Музично-драматична композиція «Горить моє серце» створена на основі п’єси Юрія Щербака «Сподіватись» та витримана на основі жорсткої документальності.

У композиції використані музичні твори на слова Лесі Українки, музику, яка відповідає її часу та музику, що за настроєм доповнює події, які побачить глядач.

Постановка витримана в умовно-метафоричному дусі , хоча на основі жорсткої документальності. При такому підході до матеріалу не має місця для натуралістичної ілюзорності в трактуванні героїв композиції.

У постановці зображене життя Лесі Українки від малих років і аж до самої смерті. Драматургічна канва наповнена віршами поетеси, її листами та спогади очевидців, що дозволить усім зануритись у життя видатної українки та пізнати її багатогранний світ ще краще.

Виконавці висловлюючи погляди історично реальних осіб, зовсім не повинні переконувати глядача у тому, що перед нами «справжні» Леся Українка, Ольга Кобилянська, Сергій Мержинський, Олена Пчілка. Недарма в композиції існує дві Лесі. Леся лірична, і Леся – героїчна. Вони обидві доповнюють образ Лесі Українки, так добре знаний з дитинства.В композиції використано музику на слова Л. Українки, музику яка відповідає тому часу і музику, яка по настрою підходить до ситуації в якій відбувається дія. Працюючи над сценічним втіленням ми послуговувались словами Лесі Українки:

“…в літературі мають вартість портрети, а не фотографії …

без видумки нема літератури».

Додамо, як будь-якого мистецтва”

Режисер-постановник – Тетяна Сторожук

Дійові особи та виконавці:

  • Леся Перша —Тетяна Сторожук
  • Леся Друга — Оксана Мацегора
  • Олена Пчілка — Уляна Токарівська
  • Климентій Квітка — Антоній Прокопець
  • Сергій Мержинський — Сергій Смірнов
  • Хлопець, співак  — Даниїл Остюк
  • Концертмейстер — Галина Бодник

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись