Нічні Молитви

Концертний зал Людкевича

Неділя 19.06.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

120-150 ₴

Опис

Я дуже хочу, щоб ми – і українці і грузини – звільнились від опіки старшого брата

Гія Канчелі, 2015

В продовження проєкту “Україна–2022. Музи не мовчать”, пропонуємо нашому слухачу “Нічні молитви”, які об’єднують в собі камерні твори Євгена Станковича, Гії Канчелі та Петра Тітяєва, учасника Струнного квартету «Фенікс» Львівської національної філармонії імені М. Скорика.

Про програму концерту та про свою композицію розповів Петро Тітяєв:

«Цей концерт являє собою непросту розповідь, розповідь про боротьбу залізної волі та неубієнного людського духу, про довгий шлях поміж поневірянь, сумнівів, перемог, темних прірв невідання та ловів власної сутності.

Це спроба занурення у подобу самої природи етногенезу, вінця, який не знає меж у видимому світі та може лиш шалено клекотати у вирі наших душ у полум’яності наших сердець, як Калинова кров що тече у наших жилах.

Моя композиція розпочне концерт. Це шість коротких п’єс з циклу, який налічує понад 20 багателей для різних виконавських складів (деякі з них були написані ще у 2002 та 2017 рр.). Мініатюри зображують дуже строкаті й подекуди протирічливі та полярні образи. Цього вечора звучатимуть “Божевілля” та “Ленто”, “Інтермецо” та “Віддзеркалення”, щедрівка “Що в пана хазяїна” та п’єса під назвою “Тільки тобою” на слова Василя Стуса».

Музика грузинського композитора Гії Канчелі пропонує слухачу унікальний світ, у якому значне місце належить духовності. Його мистецтво глибоко інтимне та приватне, проникнуте ностальгією, для нього не є характерною віртуозність викладу, а швидше музика композитора потребує від виконавця вміння «малювати» делікатні мелодії, співзвуччя та дімінуендо.

Чотиричастинний цикл «Життя без Різдва» написаний композитором між 1990 та 1995 роками. Він включає «Ранкові молитви», «Полуденні молитви», «Вечірні молитви» та «Нічні молитви». Кожна з них написана для іншого складу виконавців. У програмі вечора звучатиме остання частина циклу.

До раннього періоду творчості Євгена Станковича належить Квартет для струнних (1973), написаний незадовго після закінчення Київської консерваторії.  Своєрідність твору визначається органічним поєднанням фольклорних  джерел з новаторськими методами композиторської техніки. В архітектоніці та драматургії Квартету Станковича яскраво відчувається вплив народних, пісенних, танцювальних та інструментальних джерел.

Неофольклорний стиль Квартету знаходить числені асоціації та творчі паралелі з творами інших композиторів-неофольклористів, попередників та сучасників композитора.  І тут ми чуємо асоціацію із попереднім твором в програмі концерту.

Прозвучать камерні композиції  у виконанні Струнного квартету «Фенікс» Львівської національної філармонії імені М. Скорика.

Виконавці:
  • Струнний Квартет “Фенікс” Львівської національної філармонії:
    • Микола Гав’юк, скрипка
    • Петро Тітяєв, скрипка
    • Вадим Педорич, альт
    • Денис Литвиненко, віолончель

 

Програма:

  • Петро Тітяєв. Багателі для струнного квартету
  • Євген Станкович. Квартет для струнних
  • Гія Канчелі. Night Prayers ( “Нічні молитви” з циклу “Життя без Різдва”)

 

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Назва банку:

Акціонерне Товариство «Укрексімбанк»

Львівська філія

Адреса банку:

Україна, 79000, м. Львів, пл. А.Міцкевича, 4

Розрахунковий рахунок:

UA 07 3223130000026009000040819

Ім’я власника рахунку:

Комунальний заклад Львівської обласної  ради «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика»

МФО 322313

ЗКПО 02225594

Адреса власника рахунку:

Україна, 79000, м. Львів, вул. Чайковського, 7

Призначення платежу:

Благодійна допомога музикантам в Україні

Поділитись