W Live. Північне Сяйво

Концертний зал Людкевича

Вівторок 29.06.2021 / 18:15

Концертний зал Людкевича

120

Опис

V Відкритий міжнародний музичний маратон  пам’яті  Василя Сліпака

 

Маратон присвячений пам’яті ВАСИЛЯ СЛІПАКА – видатного українського оперного співака, соліста Паризької Національної Опери, волонтера, учасника бойових дій на Сході України, Героя України, кавалера ордена «За мужність» І ступеня.

Війна забирає найкращих…

І Він – Воїн, Герой, Митець, Українець, уже п’ятий рік співає своїм божественним  голосом серед ангелів!

***

Північне (або полярне) сяйво – неймовірно красиве явище, що захоплює багатьох. Чимало мандрівників вирушають на «полювання» на це видовище, адже побачити їх можна лише за полярним колом, у північних країнах.

Саме в них народилися композитори, твори яких звучатимуть у події маратону.

Едвард Гріг у своїх композиціях зафіксував багатолітню культуру рідної країни. Його музику не можна сплутати ні з чиєю більше, наскільки глибоко з допомогою звуків змальована у ній Норвегія – країна таємничих фіордів, холодних морів, гір із засніженими вершинами та зелених долин.

Вислови «музика Англії» і «музика Бріттена» вже давно стали синонімами. Саме цей англійський композитор Бенджамін Бріттен він зумів звести нанівець відому фразу німецького критика Оскара Шміца, який назвав Британію «країною без музики».  Видатний піаніст та композитор завоював світову славу своєю творчістю. Як і Гріг, у своїй музиці він завжди використовував найрізноманітніші елементи англійського фольклору.

Камерні твори цих композиторів прозвучать на сцені Концертного залу Людкевича у виконанні струнного квартету «Фенікс» Львівської філармонії.  У пам’ять Василю Сліпаку…

 

Виконавці:

 • Струнний Квартет «Фенікс» у складі:
  • Микола Гав’юк, скрипка
  • Петро Тітяєв, скрипка
  • Вадим Педорич, альт
  • Денис Литвиненко,  віолончель

 

Програма:

 • Е. Гріг. Струнний квартет соль мінор
 • Б. Бріттен. Три дивертисменти для струнного квартету
 • Пісні з Сондерго (обробки датських народних пісень)

 

 

Поділитись