Олег Криса. Творчий бенефіс

Концертний зал Людкевича

Четвер 16.06.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

130-250

Опис

Легенді української скрипкової школи – 80!

1 червня виповнилося 80 років від дня народження видатного українського скрипаля Олега Криси.

«Впродовж 30 років викладання я не зустрічав іншої такої музичної особистості, як Криса. Олег має блискучий природний дар, незвичайну музикальність, яскраву артистичність та велику чарівність», – так говорив про свого улюбленого учня Давид Ойстрах.

Провівши свої дитячі та шкільні роки у Львові, у 1971 році скрипаль дебютував в Америці в Карнеґі-холі. Цей виступ був означений газетою «The New York Times», як виконання, яке могло «зробити репутацію скрипаля, якби він її не мав». Вже майже 30 років скрипаль мешкає в США. З 1988 року – професор Українського музичного інституту в США (Нью-Йорк), професор Істменської музичної школи (консерваторії) при Рочестерському університеті.

Впродовж десятиліть творча біографія скрипаля тісно пов’язана з рідним Львовом: саме тут він неодноразово виступав з найрізноманітнішими концертними програмами, саме тут у 2013 році музикант започаткував Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси, який відбувається кожних три роки.

16 червня ювіляр виступить з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії ім. М. Скорика під орудою Тараса Криси, відомого американсько-українського диригента та сина скрипаля.

У програмі вечора прозвучить Симфонія до мажор Максима Березовського, знаменитий Скрипковий концерт Фелікса Мендельсона, а також символічний музичний тандем творів – «Питання без відповіді» американського митця Чарльза Айвза та Концерт для скрипки з оркестром №5 Євгена Станковича з аналогічною підназвою, створений на честь 75-річчя видатного українського скрипаля.

Виконавці:
  • Олег Криса, скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії ім.М.Скорика
  • Тарас Криса, диригент

 

Програма:

  • Максим Березовський (1745-1777). Симфонія до мажор
  • Фелікс Мендельсон (1809-1847). Концерт для скрипки з оркестром мі мінор
  • Чарльз Едвард Айвз (1874-1954). «Питання без відповіді»
  • Євген Станкович (1942). Концерт № 5 для скрипки з оркестром «Питання без відповіді» (присвята О. Крисі)

 

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

 

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Назва банку:

Акціонерне Товариство «Укрексімбанк»

Львівська філія

Адреса банку:

Україна, 79000, м. Львів, пл. А.Міцкевича, 4

Розрахунковий рахунок:

UA 07 3223130000026009000040819

Ім’я власника рахунку:

Комунальний заклад Львівської обласної  ради «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика»

МФО 322313

ЗКПО 02225594

Адреса власника рахунку:

Україна, 79000, м. Львів, вул. Чайковського, 7

Призначення платежу:

Благодійна допомога музикантам в Україні

Поділитись