Концертний зал Людкевича
150–290
IX. МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛІТНЬОЇ ПОРИ
Віталій Дворовий – молодий український піаніст, який вже встиг успішно представити свій хист на міжнародних сценах. У своїх програмах соліст гармонійно поєднує світову класику з творами українських композиторів. На цей раз темою виступу стануть враження, звучатимуть твори, які насамперед вражають: глибиною переживань, віртуозністю, простими, на перший погляд, мелодіями, які своєю прямотою здатні розплутувати найтугіші вузли наших душ.
Розпочне вечір перша з написаних у воєнні роки Шевченківських прелюдій Бориса Лятошинського.
Лятошинський – велет модернізму української музики, — в роки вимушеної еміграції з особливим трепетом звертався до українських мотивів, вишукано вплітаючи у фортепіанну фактуру. України торкнулись і стежки польського композитора, теж майстра ХХ століття та одного з найтитулованіших композиторів Польщі – Кароля Шимановського. Його дитинство та юність відбулись невідривно від української Черкащини, народний мелос якої на все життя закарбувався в памʼяті композитора.
На завершення програми піаніст обрав твори, панівною в яких є чистота мелодії. Пошук поєднання звуків, яке би безбар’єрно взаємодіяло з людськими емоціями, ставав метою митців як зараз, так і 200 років тому. Тож наприкінці вечора у виконанні Віталія Дворового прозвучать твори композиторів, яким вдалось досягнути омріяної прозорості та мелодійності – французького романтика Сезара Франка та сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова.
Виконавець:
Програма:
***
Організатори та учасники Фестивалю «Pizzicato e Cantabile» поставили собі завдання: оспівати красу музичного мистецтва, заторкнувши найглибші струни душі втомленої війною публіки. Адже музика виспівана і зіграна на різноманітних музичних інструментах провідними українськими та зарубіжними виконавцями – це найкращий лік.
12 концертів, які відбудуться протягом декількох днів – це той лік, що здолає синдром апатії та песимізму від звуків сирен. Останній тиждень липня та перший тиждень серпня 2024 року для Львівської Національної Філармонії стає Фестивальним відкриттям нових молодих виконавців та концертів. Двері великого Концертного залу імені Станіслава Людкевича Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відкриті для всіх, кому дороге та близьке мистецтво радості й краси, ім’я якому – музика.