Порвалася нескінчена розмова

Концертний зал Людкевича

Субота 27.02.2021 / 17:00

Концертний зал Людкевича

100 - 200

Опис

До 150-річчя Лесі Українки

“…не можу я мовчати,
Лежить таке прокляття на мені,
Що мушу тугу словом зустрічати…”
Леся Українка

25 лютого минає 150 років із дня народження Лесі Українки, а 2021 рік в Україні оголошений роком цієї неймовірної постаті! Також ця важлива для нас дата включена до пам’ятного календаря ЮНЕСКО!

“Дочка Прометея”, “Єдиний мужчина в українській літературі” — писали у різні часи про поетесу. Їй справді були притаманні мужність та сила волі, які вона не раз виявляла у житті і творчості. Проте, надзвичайна ніжність і ліричність поезії Лесі Українки, характеризують її як надзвичайно чуттєву людину, яка все, що відбувалося навколо, пропускала через власне серце. Ознака справжнього поета: свої жалі і болі перетворювати на поетичні рядки — “сльози-перли”.

У музично-поетичній програмі “…Порвалася нескінчена розмова” привідкриємо завісу над таємницею одного епізоду з життя поетеси:
стосунки з Сергієм Мержинським. Кілька років знайомства двох людей були для Лесі Українки і стимулом до творчості, і бажанням “розбивати кайдани”, і приводом до розчарування та гірких сліз, і справді потребували мужності. “…я не покину його, так як покинули інші… Я з ним останусь поки буде треба. Ви розумієте мене?” — писала вона з холодного Мінська, перебуваючи біля невиліковно хворого товариша.

Основа концерту — солоспіви на вірші Лесі Українки, серед яких справжні перлини української камерної музики, а також поезії, написані у такий непростий період її життя, зокрема, уривок з драматичної поеми “Одержима”, яку поетеса написала за одну ніч.

 

Виконавці:

  • Ніна Карпінець, сопрано
  • Ольга Фенюк, сопрано
  • Оксана Савіцька, мецо-сопрано
  • Маріанна Лаба, сопрано
  • Лілія Вікарук, сопрано
  • Ірина Жовтолист, сопрано
  • Академічний інструментальний ансамбль “Високий замок”
  • Олена Мацелюх / Олена Маркевич / Роман Марченко, фортепіано

Поезію Лесі Українки читають Інна Павлюк та Ліля Винницька.

 

У програмі вокальні твори українських композиторів на поезії Лесі Українки

Поділитись