Ремінісценції.UA

П’ятниця 19.04.2024 / 19:00

Проєкт «Ремінісценції.UA» — це історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України, про те, хто, як і навіщо упродовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації… Чому так настирливо приховувалися наші таланти і перекреслювалися наші успіхи? Чому так продумано руйнувалася аксіома «Українці — переможці»?

«Ремінісценції.UA» – це мікс різних жанрів: слово, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція… Унікальність цього історично-музичного проєкту — у тому, що сучасними сценічними засобами ми розповідаємо глядачеві 300-літню історію нищення України російською імперією… Проєкт складається із десяти новел, своєрідних персональних історій про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас — про Віру, Життя, Надію, Боротьбу за Україну!

Мета проєкту – повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Тисячолітня традиція державності, історія, мова й національна культура — це наша непереможна зброя у сучасній війні з російською імперією. Руйнуючи саркофаг імперської брехні, ми заповнюємо інформаційний вакуум Своєю Історією — Історією Правди. Саме цей інформаційний арсенал має бути на озброєнні в кожного, хто вірить у перемогу України!

Режисерка та авторка проєкту «Ремінісценції»: народна артистка України Ірина Мазур

Учасники проєкту: актори ТанцТеатру «Життя»

У проєкті використані твори українських композиторів: Богдана Весоловського, Анатолія Кос-Анатольського, Ярослава Барнича, Володимира Івасюка та ін.

На світлодіодних екранах транслюватимуться кадри фото та відеохроніки, відеоінсталяції.