Осінній сонет

Субота 04.11.2023 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича Концертний зал Людкевича

150–450

Опис

Концерт Народного артиста України

МАР’ЯНА ШУНЕВИЧА

 

Не одне десятиліття плекає українську пісню соліст Львівської національної філармонії Мар’ян Васильович Шуневич. Його доля і творчий шлях неодноразово перепліталися з колективами, що 4 листопада виступлять поряд з ним пліч-о-пліч, даруючи для львів’ян добре відомі мелодії, актуальні поза часом.

Він був солістом знаного гурту «Ватра», присвятивши творчій діяльності у гурті 12 років життя. З лідером колективу Ігорем Білозіром вони приятелювали, він часто виступав з іншим гуртом, «19-м класом»:

На той час гурт був дуже популярним на весь Союз. Серед львів’ян «ходив» навіть такий анекдот: «Якщо у Львові ввімкнути в електромережу праску – по ній відразу почнуть транслювати концерт «Ватри».

Він вважав, що пісенна творчість у скрутну хвилину – краще за будь-які ліки, допомагає втомленим хворобою людям душам, звиклим до сірості та буденності, нарешті побачити навколишнє життя в усій його красі і неповторності:

“…в Афганістані ми давали концерти у госпіталях та медсанбатах. Навіть фізично здорова людина, щоби не «злетіти з котушок», має час від часу відволікатися, мислити про щось приємне, отримувати заряд позитивних емоцій. А що вже говорити про понівечених, важко поранених хлопців! Для них навіть болезаспокійливі ліки не були розрадою, бо усюди переслідувала одна чорна думка: каліцтво – це назавжди. Коли ми заходили до таких пацієнтів у палату і починали співати під гітару, зневірені нехай і на мить, але починали вірити, відволікатися, відчувати, що вони продовжують жити!”

Учасники концерту:

  • Мар’ян Шуневич
  • Оксана Білозір
  • Анастасія Чубінська
  • Модерн-балет «Життя»
  • Богдан Стельмах
  • Інструментальна група «19-клас»
  • Ансамбль «Ватра 80»

 

Ведуча: Ольга Гошовська

Поділитись