Концертний зал ім. С. Людкевича
150–290
Лондон, Прага, Маріуполь — колись ці назви могли б розміститись на карті мандрівника, в нотатці з планами на відпустку, чи в одному фотоальбомі.
Зараз ми частіше згадуємо їх в іншому контексті — це міста, які допомагають, стають прихистком, підтримують, або ж чекають на своє повернення. Для України Маріуполь — це місто невщухаючої болі, місто розбитих мрій та покинутих домівок. Ворожа агресія знищила все, до чого тут торкалась любов. Присвячений Золтаном Алмаші твір “Місто Марії” розповідає про місто, яке до останнього боронило себе, страху в якому було менше, ніж мужності, а відчаю – ніж надії.
Продовжить концерт одна з кращих класичних інструментальних серенад — Серенада англійського композитора Едварда Елгара, яка стала не тільки знаковим твором в доробку композитора, а й однією з перлин британської музики та твір засновника англійського музичного ренесансу ХХ століття — Ральфа Воан-Вільямса. Пʼять варіацій на «Dives and Lazarus» для арфи та струнного оркестру мають загадкову історію — цей питомо британський твір, в основі якого відома народна пісня, вперше та з великим успіхом був виконаний не в рідній Британії, а в легендарному американському Карнегі Холі.
У найкращих традиціях оркестрових вечорів концерт завершуватиметься надією та світлими настроями. Їх подарує одна з кращих інструментальних серенад історії музики — Серенада для струнних мі мажор Антоніна Дворжака.
Виконавці:
Програма: