Станкович. Брамс. Дворжак.

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 23.12.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150-250

Опис

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії спільно з головним диригентом Теодором Кухарем та флейтистом Михайлом Сосновським та скрипалькою Владислава Лученко запрошують на концерт, композиції з програми якого вже наступного місяця прозвучать у великому гастрольному турі Сполученими Штатами Америки!

Відбудеться він в рамках масштабного мистецького проєкту «Бачити і чути Україну / See & hear Ukraine», який в серпні презентувала Львівська національна філармонія ім. М.Скорика у співпраці із Благодійним фондом Козицького в межах проєкту «Ми і світ / WE & WORLD». Завдяки проєкту «Бачити і чути Україну», в межах гастрольного туру у США, публіці буде представлено не лише найкращі зразки музичного мистецтва, а й українське образотворче мистецтво відомих українських художників.

Натомість композиції, що увійдуть у програму десятків виступів у різних штатах Америки, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, який у цьому сезоні відзначає своє 120-річчя, спочатку презентує рідній львівській публіці.

Концерт розпочне органічне поєднання українського фольклору з академічною традицією у Камерній Симфонії № 3 для флейти та струнних Євгена Станковича, яка отримала світове визнання, як одна з кращих симфоній 1985 р. за версією ЮНЕСКО.
Продовжить програму перлина скрипкової музики – єдиний Концерт для скрипки з оркестром Йоганесса Брамса, в якому композитор вдало поєднав класичну досконалість форм з романтичним натхненням образами природи.
Грандіозним фіналом прозвучить Симфонія Антоніна Дворжака №9, що має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть росії, оберігаючи та захищаючи найважливіше – Незалежність.

Виконавці:

  • Михайло Сосновський, флейта
  • Владислава Лученко , скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Теодор Кухар, дириґент
Марта Кузій, модераторка

Програма:

  • Євген Станкович. (1942). Камерна Симфонія № 3 для флейти та струнних
  • Йоганнес Брамс.  (1833-1897) Концерт для скрипки з оркестром ре мажор, Op.77
  • Антонін Дворжак. (1841-1904). Симфонія № 9 мі мінор «З Нового Світу»

Поділитись

Партнери