Віртуози 40. Станкович & СКОРИК & Сильвестров

Концертний зал Людкевича

Середа 02.06.2021 / 19:00

150-350

Опис

40 років історії

40 років традиції

40 років музики

Вже традиційно, у найпоетичніший та найкрасивіший час – на межі весни і літа, один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», вже впродовж чотирьох десятиліть запрошує львів’ян і гостей нашого міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу!

Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

У 2021 році фестиваль буде тривати 18 днів: впродовж 20 травня – 6 червня.

***

Ще зовсім нещодавно з неабияким успіхом відбувся проєкт «Три С», присвячений трьом «китам» сучасної української класичної музики – Мирославу Скорику, Євгену Станковичу і Валентину Сильвестрову. Події проєкту з аншлагами проходили у найбільших містах України – Києві, Львові, Харкові, Одесі, Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську та ін.

Цими днями минає рік з дня смерті Мирослава Скорика, і тепер його музика звучатиме поряд із сучасниками вже по-особливому, не так як раніше – без нього…

Свій Диптих Мирослав Михайлович написав під час перебування в США на замовлення Ірени Стецюри у 1993 році, а вже через рік Струнний квартет ім. М. Леонтовича виступив з цим твором на щорічному фестивалі камерної музики «Music Mountain» (Фоллс-Вілледж, Коннектикут).

Лаконічний додекафонний «Quartetto Piccolo» (1961) Валентина Сильвестрова належить до числа перших композицій у цій техніці. «Ікона» (2004) – один з останніх квартетів у творчості цього композитора, є своєрідним відгомоном давньої культури, подихом середньовіччя.

До раннього періоду творчості належить також Квартет для струнних Євгена Станковича (1973), написаний незадовго після закінчення Київської консерваторії. Завершить подію Партита №6 Мирослава Скорика (1995), у якій інтонації барокових танців об’єднались із джазовими та регтаймовими звучаннями.

Прозвучать камерні композиції «трьох С сучасної української музики» у виконанні Струнного квартету «Фенікс» Львівської національної філармонії імені М. Скорика.

 

Виконавці:

 •  Струнний квартет «Фенікс» Львівської Національної Філармонії ім. М. Скорика:
  •  Микола Гав’юк, скрипка
  • Петро Тітяєв, скрипка
  • Вадим Педорич, альт
  • Денис Литвиненко, віолончель

 

Програма:

 • Мирослав Скорик. «Диптих» для струнного квартету
 • Валентин Сильвестров. «Quartetto Piccolo», «Ікона» для струнного квартету
 • Євген Станкович. Квартет для струнних
 • Мирослав Скорик. Партита № 6 для струнного квартету

 

Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/

 

Поділитись