Дотик Янгола

Понеділок 15.08.2022 / 18:00

Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане IX Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 15-28 серпня.

Основною концепцією цьогорічного, вже дев’ятого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія, директором – Сергій Бурко.

Цьогоріч на гостей очікують шість унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторних виконаннях знаних колективів і солістів.

Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та  витончених музичних вечорів.

***

Цьогорічний фестиваль відкриється програмою камерної музики “Дотик Янгола” від знаних українських музикантів – скрипальки Богдани Півненко, піаністки Оксани Яремчук та віолончеліста і композитора Золтана Алмаші. Виконавці об’єднали для слухачів кращі твори сучасної української академічної музики, щоб продемонструвати, наскільки вона є різноманітною та багатогранною.

“Дотик Янгола” – це своєрідна присвята сучасним українським композиторам. Хоч їх прізвища відомі багатьом, та чимала частина їх творчості звучить не часто, а підтримувати та цінувати своє зараз особливо важливо і потрібно.

• Богдана Півненко, скрипка (Київ)
  • Оксана Яремчук, фортепіано (Херсон)
  • Золтан Алмаші, віолончель (Львів)

• Валентин Сильвестров (1937). Присвячення Баху. Пісні без слів (присвячено Богдані Півненко)
  • Юрій Шевченко (1953-2022). Попелюшка (присвячено Богдані Півненко та її учням) / прем’єра посмертно
  • Мирослав Скорик (1938-2020). Каприс. Елегія
  • Євген Станкович (1942). Дотик Янгола
  • Золтан Алмаші (1975). Пори року

Марія Сидорак, модераторка події

Сергій Бурко, арт-директор фестивалю

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!