Українська рапсодія. Музи не мовчать

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 15.04.2022 / 18:00

online

Безкоштовно за попередньою реєстрацією

Опис

Кожна композиція програми дасть можливість ще ближче познайомитися із Україною та українцями. Вона ще більше привідкриє світові музичну книгу нашої багатогранної культури, адже кожен твір, що звучатиме, наповнений тим, що є цінним і важливим для нас. Демонструє те, чим ми живемо вже багато століть!

Вдача
Основна тема «Пасакалії» із циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» Віктора Косенка, українського композитора початку ХХ століття, на початку звучить доволі стримано, зосереджено та дещо похмуро. Та в процесі розгортання вона демонструє неабияку чуттєвість, емоційність, неймовірну життєствердність та волелюбність – невід’ємні риси української вдачі!

Історія
Іншу грань показує Рапсодія №2 «Думка-Шумка» українського романтика Миколи Лисенка. У своєму творі композитор гнучко та майстерно продовжив традиції європейської фортепіанної музики ХІХ століття (початково твір також написаний для фортепіано соло), зокрема знаменитих Угорських рапсодій Ференца Ліста. У Рапсодії №2, яку ще часто називають «Українською», Лисенко демонструє неабияку повагу до нашого історичного минулого, до героїчних часів Козаччини – важливої доби української історії. Втілився він у яскравому образі кобзаря, мелодіях українських дум та стрімкій і піднесеній народному пісні-танцю шумці.

Культура
Останнім твором програми стане Друга симфонія Левка Ревуцького, де кожна тема у трьох частинах побудована на мелодіях українських народних пісень. В них ми почуємо радість, жаль та біль, душевність з лірикою, героїзм та неймовірну любов до України! Прозвучить композиція у першій редакції 1927 року.

 

Виконавці:

  • Лідія Футорська, скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Володимир Сіренко, дириґент

 

Програма:

  • Віктор Косенко. «Пасакалія» з циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» (аранжування Л. Бильчинського)
  • Микола Лисенко. Рапсодія №2 «Думка-Шумка» для скрипки з оркестром
  • Левко Ревуцький. Симфонія №2 мі мажор (редакція 1927 року)

 

Шановні слухачі, ми починаємо відновлювати роботу в залі, якщо ви хочете послухати концерт в залі, будь ласка зареєструйтесь за посиланням. Кількість мість обмежена. Якщо форма закрита, значить всі місця, вже зайняті.

Музичний вечір 15 квітня також буде благодійним. Збиратимемо кошти для музиканта Академічного симфонічного оркестру, фаготиста — Івана Мелети, який з першого дня повномасштабного вторгнення росії перебуває у Збройних силах України. Тож будемо вдячні кожному за фінансову підтримку!

 

Трансляцію забезпечують:
відеооператори – Андрій Зелений та Сергій Горобець
режисер ефіру – Микола Хшановський
звукорежисер ефіру – Мар’ян Лесюк
координатор – Богдан Сегін

Поділитись