Виконавці:
- Войцех Кубіца, фортепіано (Польща)
- Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
- Володимир Сивохіп, диригент
Програма:
- Фелікс Мендельсон-Бартольді (1809–1847). Концертна увертюра «Сон в літню ніч»
- Фридерик Шопен (1810–1849). Концерт для фортепіано з оркестром мі мінор тв. 11
- Микола Лисенко (1842–1912). Вальс «Розлука»
Фортепіанні концерти стали першими значними творами, які Шопен створив після закінчення навчання. Твори були представлені музичній еліті Варшави, а потім – широкій публіці в Театрі Народовому. Рецензент Стефан Витвицький, який слухав прем’єру Концерту мі мінор, писав: «Фридерик Шопен створив другий великий концерт […] Цей твір генія». Він створювався під впливом першого кохання композитора до Констанції Гладковської та представляє тип романтичного концерту. Саме його ми і почуємо у виконанні українського оркестру та польського піаніста – лауреата багатьох міжнародних конкурсів Войцеха Кубіци.
Супроводжуватиме цей епохальний шедевр не менш знаменита увертюра Фелікса Мендельсона «Сон в літню ніч», а доповнить вечір добірного європейського романтизму твір українця Миколи Лисенка: вальс «Розлука». Невимовно тонкий, але й промовисто драматичний.
Фестиваль «Великі творці» (Wielcy tworcy) 2024
За задумом ініціатора та головного організатора фестивалю – Асоціації першокласних ініціатив у Щецині (SPI), цей Фестиваль має стати жестом солідарності з нацією, яку атакує путінська росія. Організатори проєкту приєднуються до групи волонтерів, які підтримують українських сусідів гуманітарною допомогою, прагнучи донести до них музику, яка може заспокоїти тих, хто страждає, уже понад два роки.
Співорганізаторами фестивалю виступили також Львівська національна філармонія, Львівська національна музична академія та Музей Кароля Шимановського у Кропивницькому.
Фридерик Шопен (1810–1849) буде великим творцем події. Його твори згадають у жовтні 2024 року в рамках всесвітнього відзначення 175-ї річниці з дня смерті композитора.
Окрім важливого культурного значення, не менш важливим є символізм Фестивалю. Адже польсько-українська програма та творчий склад солістів і колективів, демонструє неабияку солідарність обох народів, що є надзвичайно важливим в часи жорстокої війни росії проти України.