Віртуози 40. Класична Романтика

Концертний зал Людкевича

28.05.2021 / 19:30

Концертний зал Людкевича

150-350

Опис

40 років історії

40 років традиції

40 років музики

Вже традиційно, у найпоетичніший та найкрасивіший час – на межі весни і літа, один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», вже впродовж чотирьох десятиліть запрошує львів’ян і гостей нашого міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу!

Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

У 2021 році фестиваль буде тривати 18 днів: впродовж 20 травня – 6 червня

***

Пристрасть і безтурботність, палке захоплення і замилування природою, буря почуттів і світлий безвітряний ранок… Твори цієї фестивальної події поєднаються у своїй протилежності.

Фортепіанний концерт Едварда Гріга всі впізнають з перших нот, а у багатьох ця композиція входить до числа улюблених. Створена вона була 25-річним композитором влітку 1868 року. Цікаво, але цей відомий опус мав понад 300 змін та переробок, а остаточний варіант Гріг завершив лише за кілька тижнів до своєї смерті. Саме він здобув світову популярність. Цей концерт, без сумніву, можна назвати одним із найяскравіших виявів романтизму у музиці: тут знаходимо переживання, порив, ніжність та захоплення рідною культурою.

Кожній із п’яти частин своєї шостої за порядком симфонії, яка більш відома за назвою «Пасторальна», Людвіг ван Бетховен дав назву, що пов’язана із різними картинами природи. Також композитор стверджував, що музика твору аж ніяк не змальовує конкретні події чи пейзажі, а швидше передає відчуття, пов’язані з ними. Саме тому у цьому знаменитому опусі ми відчуємо безтурботність, захоплення співом пташок та дзюркотінням струмка, острах перед бурею, спокій та радість.

Композиції прозвучать у виконанні вже відомого львівській публіці тандему: піаністки Катерини Тітової, Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та Вінсента Козловського.

 

Виконавці:

  • Катерина Тітова, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Вінсент Козловський, диригент

 

Програма:

  • Едвард Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром ля мінор, тв. 16
  • Людвіг ван Бетховен. Симфонія № 6 Фа мажор «Пасторальна», тв.68

 

 

Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/

Поділитись