Віртуози 42. Концерт-відкриття: Незламність - Львівська національна філармонія

Віртуози 42. Концерт-відкриття: Незламність

П’ятниця 19.05.2023 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150–350

Опис

Тема 42-го фестивалю «Віртуози» пов’язана із непростим часом, у якому живе і бореться Україна. Наші «музи не мовчать»: музиканти продовжують освітлювати шлях до перемоги своїм мистецтвом, втішаючи душі й зранені серця. У фокусі Фестивалю — молоді українські віртуози; імениті іноземні виконавці, музика від бароко до сучасного танго, а також, найголовніше, — українське музичне мистецтво.
———

У кожній з варіацій циклу під назвою «Загадка» англійський композитор Едвард Елгар зберіг образ одного зі своїх близьких друзів. Дев’ята композиція не стала винятком: вдячно згадуючи, як у моменти смутку його видавець Август Єґер підтримував митця, Елгар створив неймовірно світлу музику. Вона, як щиросердна розмова товаришів, оповідає давні теплі історії та снує нитку пам’яті у вервичці взаємних добрих справ.

У Старому Завіті згадується мисливець Німрод, що був «першим могутнім чоловіком на землі». Тож назва твору є грою слів, адже прізвище друга Елгара німецькою мовою — Jäger — означає «мисливець». Піднесена музична канва твору захоплює протяжними фразами, що повільно рухаються до емоційної кульмінації, залишаючи по собі віддалений гуркіт литавр і катарсичний стан душі.

Вести діалог зі слухачами з висоти своєї майстерності та задля обопільного задоволення — чи не таке призначення концертів для соло інструмента з оркестром? Іскра святкування, грайливого жарту, а іноді й тужливий спогад, близький усім учасникам бесіди промайнуть під час наступного номера програми. А з вправною та переконливою солісткою вечора Катериною Тітовою концерт Амадея Моцарта таки завершиться гармонійною згодою.

Насамкінець, вечір-свідчення «Незламності» увінчається символічною для українців композицією. Як відомо, першу версію Третьої симфонії Бориса Лятошинського радянська влада заборонила до виконання. Повертаючись до витоків, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою дириґента Володимира Сивохіпа представить власне прочитання емблеми тогочасної доби, що для багатьох музикантів стала прообразом відродження нашої новітньої історії.

 


Виконавці:

  • Катерина Тітова, фортепіано 
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Володимир Сивохіп, диригент 

 

Програма:

  • Едвард Елгар (1857–1934). «Німрод», Варіація IX (Adagio) з циклу варіацій на оригінальну тему «Еніґма» тв. 36 (1899)
  • Вольфґанґ Амадей Моцарт (1756–1791). Концерт № 21 для фортепіано з оркестром до мажор, К. 467 (1785)
  • Борис Лятошинський (1895–1968). Симфонія № 3 (перша редакція, 1951)

 

Модераторка: Поліна Кордовська

 

Поділитись

Партнери