Концертний зал Людкевича
190–600
Коли завершиться темрява? З цим питанням засинають та прокидаються мільйони українців, з ним йдуть, тримаючи в руках хтось святий образ, хтось зброю, а хтось — стискаючи дитячу руку. Це питання залишається без відповіді, проте ми точно знаємо, що світло обовʼязково настане.
Цінність мистецтва змінила одиниці виміру: найважливішими тепер стали спокій, віра, підтримка та бажання розрадити слухачів. Це добре знають гості фестивалю — Національний одеський філармонійний оркестр, який в останній день весни завітає на фестиваль.
Їхня програма прокладе шлях від народження з тиші «серйозних міркувань», як спершу назвав своє «Питання без відповіді» американський композитор Чарльз Айвз. Запросить на вечірній променад Нью-Йорком, де в розкішній залі готелю «Плаза» музиканти супроводжуватимуть перші танго, цей незабутній момент обовʼязково захочеться закарбувати. Це зробив Семюел Барбер у музиці з балету «Сувеніри», яку одеський оркестр представить львів’янам. Продовжить американську ніч музика українського композитора, доля якого привела крізь європейські столиці до Нью-Джерсі, де попри роки забуття Томас де Гартман обрамлював в оркестрові фактури мелодії рідної Сумщини. Написаний в 1935 Концерт для віолончелі з оркестром прозвучить в Україні вперше.
Певно не існує маршруту, який би за годину подолав півсвіту і від земель племені Рамапо провів до височин Карпат, та на це здатне мистецтво. Продовжить вечір «Карпатський концерт» патрона філармонії та метра української музики – Мирослава Скорика, унікальний твір, ідеєю якого стало передати велич гір, їх дихання та звучання симфонічним оркестром. Так вдало це міг зробити лише композитор, жодна з біографій якого не обійшлася без Карпат – лише Мирослав Скорик.
Сюрпризом від оркестру стане ще одна премʼєра – унікальний цикл симфонічних пісень на поезії Ліни Костенко від сучасного композитора Едуарда Резача.
Виконавці:
Програма:
Модераторка – Поліна Кордовська