Варшава – Львів

Сольний органний концерт

Субота 06.08.2022 / 17:00

Концертний зал Людкевича

120-200

Опис

Цьогоріч вже всьоме у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»!

Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

9 концертів, які відбудуться протягом двох тижнів, здолають синдром апатії та песимізму від звуків сирен. Останній місяць літа 2022 року для Львівської національної філармонії стає Фестивальним відкриттям нових виконавців та концертів. Музичний Львів старається хоч на трішки повернутися до звичного для себе активного життєвого ритму. Двері Великого концертного залу імені Станіслава Людкевича відкриті для всіх, кому дороге та близьке мистецтво радості, краси та надії, ім’я якому – музика!

9 цікавих подій відбудуться впродовж 28 липня – 7 серпня 2022 року. 

Зустрінемось у Львівській національній філармонії!

***

Органне мистецтво України протягом століть було тісно пов’язане з польськими митцями. В Україні органи звучали там, де проживали поляки, бо католицька меса впродовж століть супроводжувалася саме цим інструментом. Символічно, але орган став для України тими дверима, через які до нас входила західноєвропейська культура. 

Репертуар польського органіста Віктора Лияка включає усі органні твори Баха, Брамса, Фреєра, Франка, Мендельсона-Бартольді, Моцарта, Генделя та Гайдна. У фестивальній події музикант привідкриє нам частинку своєї рідної Польщі, адже починаючи від органних студій під керівництвом Йохіма Ґрубіха і до сьогодні, все його життя пов’язане із польською столицею – Варшавою. Саме тут він виступає як органіст і вчений, дослідник органної музики. Тут записує органні компакт-диски і є експертом у справі догляду за органами. Але Варшава, яка завжди повертає до себе, все ж не стримує професора Віктора Лияка від сольних органних речиталів. На сьогодні він вже виступив у 20 Європейських країнах, а тепер його гру зможуть почути й львівські слухачі.

 

Виконавці:

  • Віктор Лияк, орган (Польща)

 

Програма:

  • Йоганн Себастьян Бах (1685-1750). Прелюдія і фуґа до мінор, BWV 546
  • Йоганн Себастьян Бах. Хоральна прелюдія “An Wasserflüssen Babylon” (“На ріках Вавилонських”), BWV 653
  • Вольфґанґ Амадей Моцарт (1756-1791). Фантазія №1 фа мінор, KV 608
  • Йоганн Себастьян Бах. Хоральна прелюдія “Schmücke dich, o liebe Seele” (“Прикрасься, люба душе”), BWV 654
  • Йоганн Себастьян Бах. Прелюдія і фуґа ре мажор,  BWV 532

 

 

Модераторка події – Інна Павлюк

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись

Партнери