Віртуальна презентація опери «Манру»

Онлайн-трансляція

Четвер 12.11.2020 / 19:00

Онлайн-трансляція

З нагоди 120-ї річниці з дня відкриття Львівської опери і 160-річчя з дня народження І. Я. Падеревського

Віртуальна презентація опери «Манру», авторський проект «Повернення Манру» Польсько-української фундації ім.І.Я.Падеревського

Провідне місце у творчості І.Я. Падеревського займає його опера «Манру», написана за сюжетом повісті Ю. І. Крашевського «Хата за селом». Прем’єра опери відбулася у Львові 8 червня 1902 року і була однією з яскравих постановок першого директора Львівської Опери – на той час Міського Театру, Тадея Павліковського. Зі Львова у 1903 році монументальний твір
І. Я. Падеревського з неабияким успіхом потрапив на сцену «Метрополітен Опера» в Нью-Йорку.

«Повернення Манру» – це також найбільш масштабна продукція Польсько-української фундації ім. І. Я. Падеревського, яка своєю реалізацією повторила історичний шлях опери. В 2018 році відбулася прем’єра «Манру» спочатку в Києві, а потім у Львові. У 2019 році, так як це колись зробив сам композитор, ми з великим успіхом презентували виставу в США. Американська постановка відбулась завдяки творчій співпраці провідних польських та українських оперних солістів, а також артистів оркестру і хору Львівської Національної філармонії під керівництвом Володимира Сивохіпа.

Режисер – Василь Вовкун, диригент – Наталія Пономарчук, сценограф – Наталія Клісенко.

Цього року відзначаємо 120 річницю створення Львівської Національної Опери, яка так як і в минулому є гордістю і славою міста. В ювілейний для Театру рік в рамках IX Міжнародного Фестивалю «Відкриваємо Падеревського», оперу «Манру» презентуємо віртуально у польсько-українській коопродукції, щоб в такий спосіб віддати належну шану Львівській Опері, а також відзначити 160-ту річницю від дня народження І. Я. Падеревського.

Водночас відбуватиметься онлайн-трансляція події на Youtube-каналі  Львівської національної філармонії

Солісти:
Манру – Сильвестр Костецький
Уляна –  Ева Трач
Урок – Лукаш Мотковіч
Ядвіга – Марта Мотковіч
Аза – Людмила Осташ
Орос – Юрій Трицецький
Ягу – Ігор Міхневич

Хор і оркестр Львівської національної філармонії
Керівник – Володимир Сивохіп
Хормейстер – Мар’яна Ферендович