Цієї осені вкотре під егідою Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика пройшов Міжнародний Фестиваль Сучасної Музики «Контрасти». Одне з найстаріших та наймасштабніших українських свят сучасного мистецтва тривало з 1 по 10 жовтня.
Тим часом «Контрасти» традиційно об’єднали у програмі новітні зразки музики ХХ-ХХІ століть, презентуючи музичній спільноті України та світу зокрема майстерність виконавців, що залишаються в Україні впродовж повномасштабної фази російського вторгнення. Адже фестиваль відбувся під гаслом проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», котрим філармонія опікується з березня цього року. На його меті — підтримка українських музикантів та їхньої концертної діяльності у нових обставинах. Самі концерти є платформою для єднання українського культурного середовища.
Усі події Фестивалю транслювалися онлайн, тож у цьому матеріалі ми зібрали відео прямих трансляцій, а також основні захопливі миті, збережені на світлинах Віталія Грабаря.
1 жовтня. 28 Контрасти. Прелюдія — сценічний вокальний перформанс Вікторії Вітренко, присвячений Марії Калесніковій та всім українським і білоруським жертвам тоталітарних, цинічних і жорстоких режимів у росії та білорусі.
2 жовтня. 28 Контрасти. Transfiguration — масштабна симфонічна подія з прем’єр музики китайських, грецьких, французьких та українських композиторів.
4 жовтня. 28 Контрасти. Осяянні чорним сонцем — львівська прем’єра хорової симфонії-перформансу Євгена Петриченка про Донбас, а також хорові твори українських композиторів-сучасників у виконанні гостей з Києва, Національного будинку музики.
5 жовтня. 28 Контрасти. Молотки і Майстер — фортепіанні твори студентів-композиторів Львівської національної академії ім. М. Лисенка, також світова прем’єра перекладення Третьої симфонії Бориса Лятошинського для двох роялів у вісім рук Гліба Фаренюка.
6 жовтня. 28 Контрасти. Львівське тріо — три українські камерні композиції (Барвінський, Скорик, Лятошинський) з різних епох для трьох відомих музикантів.
7 жовтня. «Два дні й дві ночі нової музики» на «Контрастах» — унікальна програма з міні-моно-опер, яку презентована виконавцями з України ансамбль “Senza Sforzando” (Одеса) та всесвітньо відомим бас-баритоном Рупертом Берґманом (Австрія).
9 жовтня. 28 Контрасти. Мікросимфонії — екзерсиси музичної мови Євгена Станковича, ефектні поєднання акустичних інструментів та електроніки Остапа Мануляка, інтелектуальні пошуки Арнольда Шенберга та Вітольда Лютославського — контрастна квінтесенція на завершення 28-го Фестивалю.
18 жовтня. 28 Контрасти. Постлюдія — в українському фортепіанному стилі завдяки відомому дуету Оксани Рапіти та Мирослава Драгана. Крім творів Геннадія Ляшенка, Ігоря Щербакова, Євгена Станковича та Богдани Фроляк, особливим номером програми стане колективний твір на тему Станіслава Людкевича, чиє виконання у викладі для фортепіано відбудеться вперше.
Кошти з продажу квитків та донейти буде спрямовано на підтримку музикантів, що залишаються в Україні та продовжують концертну діяльність.
Фестиваль відбувся за підтримки Товариства авторів ZAiKS, Польського нотного видання PWM, Фундації RenesArt, Goethe-Institut в Україні, Phasma Music тa Австрійського бюро кооперації у Львові.
Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.
Patreon | PayPal | Bank details
Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...