Цього року своє 30-ліття відзначає Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова”, саме у вересні 1994 оркестр розпочав перші репетиції. А вже за пів року представив нові програми та отримав схвальні відгуки від музичних критиків та меломанів. Готуючись до ювілейного сезону, цього березня оркестр розпочав серію історичних дописів «Антологія творчого шляху «Віртуозів Львова» на своїй сторінці.
Так за перше півріччя проєкт охопив 26 відеоспогадів. Автор ідеї – художній керівник, засновник оркестру та диригент Сергій Бурко запланував “Антологію…”, як історичний щоденник, в якому впродовж року пригадувались памʼятні події “Віртуозів Львова”.
Оскільки оркестр “Віртуози Львова” став одним із перших українських колективів, який звернувся до творчості Моцарта-сина та став активно пропагувати її не лише у Львові та Україні, а й в гастрольних турах, згодом – в програмах “Три Моцарти”, для першої публікації був вибраний запис Кантати Франца Ксавера Моцарта “Перший день весни” у виконанні “Віртуозів Львова”, Камерного хору “Gloria”, солістів – Галини Юхимець та Петра Швайковського під керівництвом Володимира Сивохіпа.
Впродовж трьох десятиліть творчої діяльності оркестр зарекомендував себе, як колектив з яскравими програмами та нестандартним поглядом на класику. Так до звичних у репертуарах камерних оркестрів “Пір року” Антоніо Вівальді доєднались “Пори року” Астора Пʼяццоли, Золтана Алмаші, Олександра Шора. Зараз цей проєкт є одним з щорічних улюблених концертів публіки. У 2010 році про програму “4+4” сюжет випустив 24 Канал.
Однією з місій оркестру від самого створення було репрезентувати та популяризувати музику рідного міста, тож від найперших програм “Віртуози Львова” виконують твори Миколи Колесси, Віктора Камінського, Станіслава Людкевича, Мирослава Скорика, Анатолія Кос-Анатольського. Саме записи цих композиторів увійшли до диска “Музика Львова”.
Запис відбувався в історичних локаціях міста, Сюїта Миколи Колесси “В горах” була записана на площі Музейній перед Домініканським собором.
Ще однією важливим напрямком діяльності оркестру стала співпраця з Камерним оркестром Маріупольської філармонії “Ренесанс”, з яким повʼязана низка спільних виступів та проєктів, зокрема і виступ на урочистій Академії з нагоди завершення ювілейного року праведного митрополита Андрея Шептицького.
На одній сцені два оркестри разом виконали “Отче наш” Максима Березовського в аранжуванні Мирослава Скорика, який також диригував виступом.
У рік свого двадцятиліття, 10 років тому оркестр “Віртуози Львова” розпочав реалізацію спільного щорічного фестивалю “Музика в старому Львові” у партнерстві зі знаним польським фестивалем “Музика в старому Кракові”. Саме програмою від “Віртуозів Львова” розпочався перший львівський фестиваль, про що і йдеться в сюжеті від ТРК-Львів.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...