Мистецький проєкт L’VIV-VIVID

17.05.2022
Опис

У швейцарському місті Арау впродовж 12-14 травня відбувся мистецький проєкт «L’VIV-VIVID». Проєкт покликаний привернути увагу до війни в Україні, у зв’язку з якою велика кількість культурних працівників (художників, музикантів, акторів тощо) були змушені рятуватися та шукати прихисток в інших країнах.

Участь у проєкті взяла частина артистів Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» та незмінний очільник оркестру, народний артист України Сергій Бурко. Окрім львівських музикантів також до проєкту долучилися митці з різних міст України: Києва, Херсона, Одеси, Бердичева, Харкова, Львова, Маріуполя.

Проєкт «L’VIV-VIVID» втілився у багатожанровій мистецькій постановці, яка сформувалась завдяки театрально-цирковому, музичному та танцювальному  мистецтву. Це вистава про війну, хвилювання, віру і надію в нашу перемогу над окупантом. Її основу склали історії війни, які пережили і переживають українці: страху перед невідомим, порятунку та суму за рідним домом, за близькими…

Надзвичайно символічним став фінал проєкту. У залі прозвучав Гімн України, записаний ще у 2019 році у вже розбомбленому Драматичному театрі в багатостраждальному Маріуполі. Тоді його виконували разом маріупольський камерний оркестр «Ренесанс» та Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», яких вже впродовж багатьох років поєднує тісна співпраця та десятки успішних проєктів.

Тоді, у 2019-му, виконанням гімну обома оркестрами диригували два керівники: Сергій Бурко – музикантами, а Василь Крячок – публікою. Тепер, коли Україну охопили жахливі події війни, символічно, у Швейцарії, знову зазвучало це виконання.

Щоправда, Сергій Бурко диригував цим історичним відеозаписом без свого колеги, а гімн прозвучав лише у виконанні частини оркестру «Віртуози Львова» та учасниками проєкту «L’VIV-VIVID» – гімнастами, танцівниками та музикантами…

Зараз музиканти маріупольського оркестру розкидані по всьому світі, а їх керівник – Василь Крячок, до останнього залишався у блокадному Маріуполі, який щодня зазнавав і зазнає численних бомбардувань від російської армії, допомагаючи понад 1000 містянам, які знайшли прихисток у будівлі Маріупольської камерної філармонії…

Втім, Сергію Бурку вдалося поділитися із колегою відеозаписом проєкту «L’VIV-VIVID», адже зараз Василь Крячок вже перебуває у безпеці та знаходиться у Берліні.

Промовистими стали взаємні відгуки:

Василь Крячок: – Дорогий друже! Прекрасно, аж до сліз. Вітаю і поздоровляю. Це дуже сильно енергетично. Дуже дякую! Вітання всім, з ким знайомі!

Сергій Бурко: – Вчора ми були знову разом: Львів і Маріуполь, Бурко і Крячок! З нами – Швейцарія! Обіймаю!

Історія цього проєкту є свідченням того, що українці – непереможна нація! Навіть переживши і переживаючи найжахливіші події, які коїть на нашій землі російська армія та які лише можна собі уявити, ми не припиняємо творити та пишаємося тим, що нашою Батьківщиною є саме Україна!

 

Львівська національна філармонія - Мистецький проєкт L’VIV-VIVID

Головною метою проєкту «L’VIV-VIVID» є загострення уваги швейцарців щодо ситуації в Україні, боротьбі нашого народу за свободу та європейські демократичні цінності. Також проєкт покликаний сприяти ще більшому знайомству швейцарців із українською культурою.

Участь у прем’єрних показах взяв Надзвичайний та Повноважний Посол України в Швейцарії та Ліхтенштейні АРТЕМ РИБЧЕНКО.

Зібрані кошти йтимуть на підтримку України. Зокрема, для українців, які знайшли прихисток в Швейцарії, а також на невідкладну допомогу та повоєнну підтримку українських мистецьких інституцій.

Наступні концерти-вистави проєкту відбудуться 19, 20 та 21 травня. Планується продовження показів.

На головному фото – учасники проєкту з Надзвичайним Послом України в Швейцарії та Ліхтенштейні Артемом Рибченком.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...