Легендарний скрипаль Олег Криса та Львівський симфонічний оркестр у турне США: співпраця тривалістю у 65 років

08.02.2023
Опис

У Рочестері, штат Нью-Йорк, 31 січня, у межах масштабного гастрольного туру Сполученими Штатами Америки, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступив спільно із легендарним скрипалем Олегом Крисою. Під батутою головного дириґента Теодора Кухара виконували Скрипковий концерт №1 Макса Бруха.

Концерт на сцені знаноного Kodak Hall at Eastman Theatre став унікальною та пам’ятною подією, адже саме 65 років тому скрипаль Олег Криса вперше виступив з Львівським симфонічним оркестром.

 «Ця співпраця була плідною завжди. Я постійно грав з оркестром у Львові і надзвичайно щасливий, що у цьому прекрасному місті Рочестері, де я зараз живу, ми знову зустрілися і оркестр у прекрасній формі. Я дуже радий, що ми так  довго співпрацюємо творчо», — ділиться своїми думками відомий скрипаль Олег Криса.

Вже майже 30 років скрипаль мешкає в США. З 1988 року – професор Українського музичного інституту в США (Нью-Йорк), професор Істменської музичної школи (консерваторії) при Рочестерському університеті. А дитинство та шкільні роки музиканта пройшли у Львові. у 1971 році скрипаль дебютував в Америці в Карнеґі-холі. Цей виступ був означений газетою «The New York Times», як виконання, яке могло «зробити репутацію скрипаля, якби він її не мав».

Львівська національна філармонія - Легендарний скрипаль Олег Криса та Львівський симфонічний оркестр у турне США: співпраця тривалістю у 65 років

Олег Криса, український скрипаль

Нагадаємо, у 2022 році знаний виконавець відзначав своє 80-річчя. На сцені Львівської національної філармонії 16 червня відбувся творчий бенефіс Маестро, де він спільно із Академічним симфонічним оркестром виконав знаменитий Скрипковий концерт Фелікса Мендельсона, а також – «Питання без відповіді» американського митця Чарльза Айвза та Концерт для скрипки з оркестром №5 Євгена Станковича з аналогічною підназвою.

Львівська національна філармонія - Легендарний скрипаль Олег Криса та Львівський симфонічний оркестр у турне США: співпраця тривалістю у 65 років

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії у Рочестері, США

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...